Jelgavā svinīgi atklāta VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
22:39, 5. jūlijs 0

Piektdien, 5.jūlijā, “Zemgales Olimpiskajā centrā” svinīgā ceremonijā atklāta VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde. Šogad Olimpiādē par medaļām cīnīsies teju 2800 sportisti no 77 Latvijas novadiem un pilsētām. Jaunieši no 5.jūlija līdz 7.jūlijam sacentīsies 31 dažādā sporta veidā, savā starpā sadalot 244 medaļu komplektus.

Olimpiādes atklāšanā klātesošos uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis un Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents, sveicot sportistus, sacīja: „Šajās trīs dienās Jelgavā un vairākās citās pilsētās 29 Olimpiskajos sporta veidos, kā arī skvošā un orientēšanās sportā noskaidrosim, kuri ir Latvijas labākie jaunie sportisti. Olimpiāde sportistiem paver lielas iespējas – te var parādīt visu, kas apgūts treniņos un kam esat gatavi. Šajās sacensībās var ieraudzīt savus konkurentus un skaidri redzēt, kāda ir sporta attīstība katrā pašvaldībā. Piedaloties Olimpiādē, jūs visi esat kļuvuši par Olimpiskās saimes locekļiem. Ceru, ka starti šajās sacensībās palīdzēs izlemt un izvēlēties sportu par savu nākotni un savu dzīvesveidu. Paldies treneriem par ieguldīto darbu! Lai uzvar stiprākie!”

„Jelgavai ir dota lieliska iespēja rīkot šādus sporta svētkus, bet tā ir arī liela atbildība,” atzina Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. “Šogad Jelgavas pilsēta ir Latvijas Jaunatnes Olimpiādes galvaspilsēta! Trīs dienas sportisti un viņu komandas, kā arī līdzjutēji pavadīs laiku Jelgavā sportiskā garā. Ikvienam novēlu – izturību, cīņassparu, veiksmi un gandarījumu par Olimpiādē paveikto!

Atklāšanas ceremoniju vadīja TV personība Kaspars Ozoliņš, bet skatītājus priecēja bagāta svētku programma - uzstājās  Jelgavas popkoris, grupa “TirkizBand”, mūziķis Edavārdi un Jelgavas dziedošie jaunieši, dejoja tautas deju ansamblis “Jaunība”, velo trikus rādīja “Green Trial”, bet ar bungu šovu uzstājās grupa “Drumline Latvia”. Ceremoniju noslēdza Olimpiskās uguns iedegšana.

Latvijas Olimpiskās komitejas karogu atklāšanas ceremonijā ienesa seši Jelgavā dzimuši sportisti – Agnese Ozoliņa, peldētāja un 3 Olimpisko spēļu dalībniece; Aleksandrs Avdejevs, smaiļotājs, Olimpisko spēļu dalībnieks, četrkārtējs pasaules čempions; Kalvis Kalniņš, karatists un II Eiropas Spēļu čempions; Diāna Ņikitina, daiļslidotāja un Olimpisko spēļu dalībniece; Anna Šecčenko, vieglatlēte un II Eiropas Spēļu dalībniece; Roberts Lagzdiņš, kanoe airētājs un II Eiropas Spēļu dalībnieks.

Zvērestus nodeva Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas akadēmiskās airēšanas trenere Agita Puriņa, Jelgavas vieglatlēte Māra Anna Zīverte un peldēšanas tiesnesis Māris Lindenbaums.

Savukārt Olimpisko uguni pie “Zemgales Olimpiskā centra” iededza II Eiropas Spēļu sudraba medaļnieks 3x3 basketbolā Armands Seņkāns.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde līdzinās lielajām Olimpiskajām spēlēm. Tā tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes sacensības tiks organizētas 10 vietās. Jelgavā norisināsies šādi sporta veidi: airēšana, badmintons, peldēšana, bokss, futbols, handbols, teniss, galda teniss, skvošs, cīņa, džudo, karatē, taekvondo, loka šaušana, BMX riteņbraukšana, regbijs, vieglatlētika, mākslas vingrošana, basketbols 3x3, orientēšanās, volejbols un pludmales volejbols. Ozolnieku novadā notiks sacensības – triatlonā un jātnieku sportā. Savukārt Dobelē – svarcelšana, ložu šaušana, MTB un šosejas riteņbraukšana. Sacensības burāšanā notiks Engures novadā, smaiļošanā un kanoe airēšanā – Brocēnos. Tukuma novadā notiks sacensības golfā, bet Valmieras novadā – airēšanas slalomā.  Sacensības šaušanā – Bauskas novadā, vesermešanā - Salaspilī, bet paukošana un sporta vingrošanā – Rīgā.

Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas ar mērķi noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus un sportiskākās pašvaldības 29 vasaras Olimpisko spēļu sporta veidos, kā arī florbolā un orientēšanās. Vienlaikus sportisti vairākos sporta veidos sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē, kas šā gada vasarā notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Ar VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes “Jelgava 2019” norisi un sacensību rezultātiem ir iespējams iepazīties Olimpiādes mājaslapā internetā: jelgava2019.olimpiade.lv/lv/sakums.

2017.gadā Latvijas Jaunatnes Olimpiāde notika Cēsīs, 2015.gadā Olimpiādes dalībniekus uzņēma Valmiera un Cēsis, 2013.gadā Olimpiāde norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā. Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem