VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes jāšanas sacensībās uzvar Aleksandra Sīle un Elizabete Krista Juraša

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
18:54, 7. jūlijs 0

Jelgavā šajās dienās norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, un tās jāšanas sacensību turnīrs 6. jūlijā risinājās Jātnieku sporta klubā “Princis” Ozolnieku novadā.

Iejādes sacensībās par čempioni kļuva Aleksandra Sīle un šķēršļu pārvarēšanā – Elizabete Krista Juraša. Sacensībās piedalījās 2002. līdz 2005. gadā dzimuši sportisti.

Iejādē sacensības notika pēc Individuālās bērnu shēmas. Uzvaru izcīnīja Aleksandra Sīle ar zirgu Lauren (Rīga), sasniedzot rezultātu 69,35%. Otrajā vietā Alise Grēta Baranovska ar Rhadamanthus (Ozolnieku novads) – 68,21%. Trešajā vietā Sintija Elizabete Apsīte ar Doloresa (Ozolnieku noads) – 68,21%

Konkūrā sportistu rezultāti tika vērtēti divu maršrutu summā – ar šķēršļu augstumu līdz 100 cm 2 fāzēs un 115 cm ar vienu pārlēkšanu uz laiku. Uzvaru izcīnīja Elizabete Krista Jurša ar zirgu Lagūna N (Kocēni) – 65,5 p., otro vietu ieguva Kristīne Zomera ar Quanta Costa (Valmiera) – 48,9, bet trešajā vietā Amanda Zariņa ar Clea (Salaspils) – 44,7.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempione konkūrā Elizabete Krista Juraša, pārstāv Kocēnus, trenējas ZA “Kocēni” pie Terēzes Zaltes, šogad beigusi Valmieras Pāgaujas ģimnāzijas 10. klasi: “Gatavojos šīm sacīkstēm, kā jau citām. Tomēr te bija lielāka spriedze, jo tā bija Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Esmu ļoti priecīga, ka man izdevās uzvarēt, turklāt galvenajā maršrutā biju viena no septiņiem sportistiem, kas pamatdistanci veica bez soda punktiem un kvalificējās pārlēkšanai. Nebija viegli veikt šo maršrutu un sacensties patiesi spēcīgā konkurencē, tāpēc esmu gandarīta par paveikto. Šis bija mans trešais starts Latvijas Jaunatnes olimpiādē, tagad beidzot konkūrā izcīnīju uzvaru! Man šogad aprit 17 gadu, un  šī ir pēdējā Jaunatnes olimpiāde, kurā varu startēt savā vecuma grupā, tad jau cīnīšos pieaugušo konkurencē.”

Latvijas Jaunatnes olimpiādes uzvarētāja iejādē Aleksandra Sīle, pārstāv Rīgu, trenējas sporta centā “Kleisti” pie Gitas Zaķes, šogad beigusi Rīgas Āgenskalna valsts ģimnāzijas 10. klasi: “Nesen sāku trenēties pie treneres Gitas Zaķes, bet vēlētos pateikties savai iepriekšējai trenerei Olgai Šakurovai, kura ļoti daudz darīja, lai ieliktu pamatus manā iejādes sagatavotībā. Tagad ar treneri Gitu Zaķi ļoti daudz strādājām tieši pirms šīm sacensībām, īpaši intensīva bija pēdējā treniņu nedēļa. Jutu, ka esmu gatava labam startam, cerēju, ka izdosies vislabākais šīssezonas rezultāts, jo Jaunatnes olimpiāde ir īpašas sacensības. Un viss izdevās labi, pat tā, kā nebiju cerējusi – lieliska sadarbība ar zirgu, veiksmīga elementu izpilde – un uzvara!”

Latvijas Jātnieku federācijas prezidents Agris Blaus: “Mūsu sporta veida feredācijas vārdā pateicos sporta klubam “Princis”, kura cilvēki – Pētersonu ģimene ar saviem palīgiem – prata sarīkot Latvijas Jaunatnes olimpiādes turnīru jāšanas sportā konkūrā un iejādē augstā līmenī! Pateicos arī visām pilsētām un novadiem, kas deleģēja savus sportistus startam sacensībās.”

 

Plašāka informācija mājaslapā www.ljf.lv

LJF Preses dienests

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem