VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes triatlona sacensībās uzvar rīdziniece Maskava un Liepa no Carnikavas

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
22:26, 7. jūlijs 0

VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādes triatlona sacensībās svētdien Ozolniekos uzvaras svinēja Kristiāna Maskava un Artūrs Liepa.

Jaunatnes Olimpiādē startēja 2001. - 2004. gadā dzimušie sportisti. Lai arī prognozes solīja lietu, pērkonu un krusu, triatlonistu sacensības tika aizvadītas lieliskos laika apstākļos. Meitenēm jau no starta vadībā izvirzījās Rīgas komandas pārstāve Maskava, kura bija ātrākā peldēšanas distancē. Kristiāna sākusi lielāku uzmanību pievērst riteņbraukšanai, ko varēja novērot arī sacensību laikā, sportistei velo distancē nedodot sekotājām nekādas cerības un ar katru apli attālinoties. Arī skriešanā viņa savu pārsvaru tikai nostiprināja, finišā tuvāko sekotāju Darju Beļeviču no Daugavpils pilsētas apsteidzot par trim minūtēm un 22 sekundēm.

Par otro vietu gan notika sīva cīkstēšanās, jo, lai arī pēc peldēšanas Beļeviča bija tikai piektā, jau piektajā no septiņiem riteņbraukšanas apļiem viņa noķēra tā brīža vicelīderi Elīzu Zvīguli no Ādažiem un trešajā vietā esošo Dobeles novada sportisti Lindu Siliņu. Kāpinot tempu, Darja apdzina Lindu, tad noķēra Elīzu un abas vienlaicīgi devās tranzītzonā. Skriešanā daugavpiliete bija ātra un izcīnīja otro vietu, trešajā atstājot Elīzu. Finišā viņas jau šķīra 32 sekundes.

Puišiem uz starta stājās visi labākie šī vecuma Latvijas triatlonisti, kas solīja interesantu cīņu. Pēc peldēšanas pirmais tranzītzonā devās Carnikavas pārstāvis Artūrs Liepa, kuram nieka piecas sekundes zaudēja Dobeles novada pārstāvis Jēkabs Audzēvičs, bet pavisam drīz aiz viņa sekoja arī daugavpilieši Sandis Kornijenko un Daņila Proščinko.

Riteņbraukšanā jau pirmajā aplī Artūrs, Daņila un Sandis atrāvās no konkurentiem, izveidojot līderu trijotni. Viņiem sekoja Kristaps Dūzis no Dobeles un tad jau lielākā attālumā bija pieci sportisti. Kaut katrs no līderu trio mēģināja aizbēgt, dažbrīd kopēji strādājot arī abiem Daugavpils pilsētas sportistiem, līdz maiņas punktam nekas nemainījās un pirms skriešanas visi atradās vienādā pozīcijā. No tranzītzonas pirmais izskrēja Daņila, kuram sekoja Artūrs un Sandis. Lai arī Artūrs bija nopelnījis soda sekundes, tas viņam netraucēja apsteigt Daņilu un pārliecinoši uzvarēt, otrajā vietā atstājot Proščinko, kamēr trešais finišēja Kornijenko.

Jāatzīmē, ka, lai kā arī piecu sportistu grupa centās, tai neizdevās pietuvoties vienatnē esošajam Kristapam Dūzim, kurš godam izcīnīja ceturto vietu.

Visi medaļnieki savas izcīnītās balvas saņēma svinīgā ceremonijā pie Zemgales Olimpiskā centra. Triatlonā Daugavpils pilsētas sportisti kopā tika pie trim no sešām godalgām, vēl pa vienai gūstot Carnikavas novadam, Rīgas pilsētai un Ādažu novadam.

Triatlona sacensību maratons turpināsies jau nākamajā nedēļas nogalē, sestdien Tartu notiekot Baltijas kausa posmam un Baltijas čempionātam, bet svētdien Ventspilī tiekot aizvadītam Latvijas čempionātam Olimpiskajā distancē.

 

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Triatlona federācija.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem