Atklāšanas pasākumā dalībniekus uzrunāja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs, Olimpiskais vicečempions [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"], Ventspils 4.vidusskolas 3.b klases Olimpiskais audzinātājs - Maskavas Olimpisko spēļu čempions šķēpmešanā Dainis Kūla, kā arī Ventspils 4.vidusskolas direktors Dagnija Gromova.

Pēc atklāšanas ceremonijas dalībnieki sporta zālē aizvadīja kopīgu iesildīšanās vingrošanas kompleksu pēc kura ar priekšnesumiem uzstājās Latvijas čempioni, Futbola kluba „Ventspils” futbolisti Renārs Rode, Kaspars Dubra un Ahmeds Abdultaofik. Futbola elementus izmēģināja arī projekta „Sporto visa klase!” dalībnieki – Ventspils 4.vidusskolas 3.b klases skolnieki.

Saskaņā ar projektu tajā tiks iesaistīti 164 3.klašu skolnieki un nodarbības projekta ietvaros notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā, papildus tām dienām, kad notiek 2 noteiktās obligātās sporta stundas. Viena papildus nodarbība būs peldēšanā, otra būs futbola un tā elementu apguve, savukārt trešā nodarbība būs stājas korekcija un vingrošana.

Projektā iesaistījušās:

  • Daugavpils 3.vidusskolas 3.b klase;
  • Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klase;
  • Liepājas 8.vidusskolas 3.a klase;
  • Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klase;
  • Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klase;
  • Ventspils 4.vidusskolas 3.b klase.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar "Olimpisko solidaritāti", Latvijas Futbola federāciju, Ventspils, Jelgavas, Liepājas, Valmieras, Daugavpils un Rīgas pilsētu domēm, to atbalsta LOK ģenerālsponsors - "Latvijas Mobilais telefons" un projekta informatīvie partneri - izdevniecība "Latvijas Avīze" un mediju grupa "Modern Times Group" - televīzijas kanāls "LNT", radiostacija "Star FM" un interneta portāls "skaties.lv".