2015./2016.mācību gada noslēgumā tuvojas arī “Sporto visa klase” otrās sezonas noslēgums, kurā iesaistījās 49 3. un 4.klases no visas Latvijas, kopumā pulcējot 1186 bērnu.

Projekts paredz iesaistītajiem skolniekiem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu 3 (trīs) fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildus tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā. Viena papildus nodarbību ir peldēšanā, otra ir sporta spēles un aktivitātes svaigā gaisā, savukārt trešā nodarbība ir vispārējā fiziskā sagatavotība un vingrošana. Nodarbības projekta ietvaros notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu.

Projekta gaitā tika rīkotas draudzības sacensības, vērtētas skolēnu sekmes, noskaidrojot sešas labākās klases, kuras piektdien, 20.maijā Jelgavā sacentīsies finālsacensībās:

  • Daugavpils 3.vidusskolas 3.a klase;
  • Krimuldas vidusskola 3.klase;
  • Kuldīgas Alternatīvā sākumskolas 3.a klase;
  • Ķekavas vidusskolas 3.b klase;
  • Sākumskolas “Taurenītis” 3.klase (Jūrmala);
  • Ādažu vidusskolas 3.g klase.

Ņemot vērā īpašo šī projekta aktualitāti un nozīmīgumu, ielūdzam Jūs uz projekta finālsacensībām 20.maijā plkst. 11:00 “Zemgales Olimpiskajā centrā” (Kronvalda iela 24, Jelgava).

Pasākuma programma:

11:00 – 11:15           Finālsacensību svinīga atklāšana;

11:15 – 11:55           Radošie klašu mājasdarbi “Tikai mēs tā protam”;

12:20 – 12:40           Zināšanu konkurss;

12:45 – 13:00           Sacensības pedagogiem;

13:10 – 14:05           Stafetes sacensības;

15:00                        Apbalvošana, grupas “Musiqq” koncerts, noslēgums.

Projekta “Sporto visa klase” mērķi un uzdevumi ir uzlabot skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, kā arī nodrošināt nepieciešamās fiziskās slodzes apjomu skolniekiem. Iegūt objektīvus datus par iesaistīto skolnieku fizisko attīstību un veselību nolūkā izdarīt secinājumus par projekta lietderību, kā arī noskaidrot iesaistīto pašvaldību, sporta pedagogu, bērnu un viņu vecāku viedokli par projektu un tā norises veidu un formu.

Veicot projekta pirmās sezonas dalībnieku atptauju, 92% skolēnu atzina, ka viņiem patīk piedalīties projektā “Sporto visa klase”, 91% vecāku ļoti pozitīvi novērtēja projektu, savukārt skolotāji projektu kā ļoti pozitīvi novērtēja 94%.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti” un pašvaldībām, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Futbola federācija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un projekta informatīvie partneri – mediju grupa “Modern Times Group” (televīzijas kanāls “LNT”, radiostacija “Star FM” un interneta portāls “skaties.lv”), televīzijas kanāls “Pirmais Baltijas kanāls”, laikraksts “Latvijas Avīze”, žurnāls “Sīrups” un interneta portāls “Delfi”.