“Maijā noslēgsies programmas “Sporto visa klase” 5.sezona, kura ir izvērtusies par skolu jaunatnes veselīga dzīvesveida kustību Latvijā. Piecas reizes nedēļā sporta nodarbības šajā mācību gadā aizvada jau gandrīz 7500 dalībnieku no 330 klasēm visā Latvijā, pārstāvot 70 pašvaldību”, atklāj LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers. “Veselīgs dzīvesveids motivē nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un pavadīt brīvo laiku ģimenei kopā – tas ir mērķis, kas mums ir jāsasniedz.”

2019./2020.mācību gadā programmā “Sporto visa klase” ir aicinātas pieteikties 2. un 3.klases no visas Latvijas.

Programma paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības programmas ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programmas “Sporto visa klase” 2.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • spēles un rotaļas;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 3.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 4.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Programmas mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Pašvaldību apstiprinātus pieteikumus no izglītības iestādēm LOK jāiesniedz līdz 2019.gada 17.maijam, nosūtot to uz e-pastu [email protected]. Ar programmas “Sporto visa klase” nolikumu, pieteikuma iesniegšanas kārtību un citu informāciju ir iespējams iepazīties mājaslapā internetā https://sportovisaklase.olimpiade.lv/lv/pieteikties.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, pašvaldībām un Latvijas Futbola federāciju, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, sporta preču veikals tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group” un SIA “E.Gulbja Laboratorija”.