Kopumā tika saņemti 180 radoši un ar izdomu apveltīti darbi jeb talismana pieteikumi no visas Latvijas. LOK un žurnāla “Sīrups” izveidota žūrija cītīgi izvērtēja katru no darbiem un izvēlējās 5 labākās un interesantākās talismanu idejas.

Par 2.kārtai izvēlētajiem variantiem no šodienas, 2.marta, var balsot žurnāla “Sīrups” sociālā tīkla “Facebook” kontā un mājaslapā internetā sirups.kasjauns.lv/skolas-lietas/kā arī projekta “Sporto visa klase” mājaslapā internetā sportovisaklase.olimpiade.lv. Balsošana noritēs līdz 16.martam, pēc kuras tiks apkopotas visas balsis par katru no darbiem. Lai noteiktu radošā konkursa uzvarētāju, trīs darbus, kuri būs saņēmuši visvairāk balsis, izvērtēs LOK žūrija.

Labākā talismana autoram žurnāls “Sīrups” dāvinās gada abonementu, bet LOK nodrošinās galveno balvu – īpašu fotosesiju ar Olimpiskās komandas dalībnieku/-ci.

Projektu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti” un pašvaldībām, to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Futbola federācija, LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, LOK partneris “LDz Cargo” un projekta informatīvie partneri – mediju grupa “Modern Times Group” (televīzijas kanāls “LNT”, radiostacija “Star FM” un interneta portāls “skaties.lv”), televīzijas kanāls “Pirmais Baltijas kanāls”, laikraksts “Latvijas Avīze”, žurnāls “Sīrups” un interneta portāls “Delfi”.

Informācijai:

Projekta “Sporto visa klase” ietvaros sākumskolas klasēs sporta nodarbības notiek 5 reizes nedēļā. Mērķi un uzdevumi ir uzlabot skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, kā arī nodrošināt nepieciešamās fiziskās slodzes apjomu skolniekiem. Iegūt objektīvus datus par iesaistīto skolnieku fizisko attīstību un veselību nolūkā izdarīt secinājumus par projekta lietderību, kā arī noskaidrot iesaistīto pašvaldību, sporta pedagogu, bērnu un viņu vecāku viedokli par projektu un tā norises veidu un formu.

Projekta pirmais posms tika aizvadīts jau iepriekšējā mācību gadā un tajā piedalījās 164 3.klašu skolēni no Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rīgas, Valmieras un Ventspils. Šīs klases dalību projektā turpinās līdz 6.klasei.

Savukārt projekta “Sporto visa klase” otrajā sezonā iesaistījās jaunas 43 3.klases no visas Latvijas, kas kopumā pulcē vairāk kā 1000 bērnu. Projekta klases ir sadalītas sešos reģionos pa 7-8 klasēm. Katrā reģionā, projekta gaitā, tiek rīkotas draudzības sacensības un tiek vērtētas arī skolēnu sekmes. Labākai klasei no katra reģiona būs iespēja piedalīties fināla sacensībās, kas maija mēnesī notiks Jelgavā.