Seminārā klātesošos uzrunāja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, kurš akcentēja, ka projekts “Sporto visa klase” ir kļuvis par nozīmīgu Latvijas mēroga pasākumu, kurā vēlas iesaistīties ar vien vairāk interesentu. Vairs nepietiek ar vienu organizētu semināru, bet, lai visiem interesentiem atrastu brīvu vietu, nākas organizēt jau divus seminārus projekta dalībniekiem.

Seminārā klātesošie interesenti tika iepazīstināti ar programmas “Sporto visa klase” ideju un mērķi, norises kārtību, kā arī tika sniegta informācija par projekta atklāšanas ceremoniju 1.novembrī “Arēnā Rīga” un plānotajām reģionālajām sacensībām.

Programmā “Sporto visa klase” šajā mācību gadā LOK ir apstiprinājusi 73 Latvijas pašvaldību 153 skolu 404 klašu pieteikumus. Programmā iesaistīsies jauni dalībnieki no 180 klasēm, savukārt 4. – 6.klašu grupā piecas reizes nedēļā turpinās sportot 224 klašu komandas.

­Programma paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības programmas ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programmas “Sporto visa klase” 2.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • spēles un rotaļas;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 3.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 4.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Programmas mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, pārtikas un nepārtikas preču mazumtirdzniecības ķēde Baltijas valstīs "Rimi Baltic", sporta preču veikals tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group”, SIA “E.Gulbja Laboratorija” un Latvijas Futbola federācija.