Programmā iesaistīsies jauni dalībnieki no 180 klasēm, savukārt 4. – 6.klašu grupā piecas reizes nedēļā turpinās sportot 224 klašu komandas.

“Programma “Sporto visa klase” kļuvusi populāra, iegūstot ievērojamu pašvaldību, izglītības iestāžu un tās dalībnieku ģimeņu atbalstu. Jaunajā mācību gadā piecas reizes nedēļā sportos jau 8800 bērnu, uzlabojot veselību, stāju, veidojot motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un pilnveidojot prasmes strādāt vienotā klases komandā”, izsakās Olimpiskais vicečempions un programmas idejas autors Žoržs Tikmers.

“Uzaicinot iesaistīties bērnus jau no 2.klases, esam konstatējuši, ka tas dod lielāku ieguldījumu skolēnu fiziskajā attīstībā un veselības nostiprināšanā. Veselīgs dzīvesveids motivē nodarboties ar fiziskām aktivitātēm un pavadīt brīvo laiku ģimenei kopā ir mūsu kopīgais mērķis, kas ir jāsasniedz”, atzīst Žoržs Tikmers.

Programma paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības programmas ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programmas “Sporto visa klase” 2.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • spēles un rotaļas;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 3.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 4.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Programmas mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

LOK telpās norisinājusies arī oficiālā projekta “Sporto visa klase” ekipējuma un inventāra izloze 5.sezonai. Tajā tika noskaidrotas tās 2. un 3.klases, kuras saņems NIKE ekipējuma un inventāra komplektus. Izlozes rezultāti:

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, sporta preču veikals tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group”, SIA “E.Gulbja Laboratorija” un Latvijas Futbola federācija.