Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notika projekta “Sporto visa klase” 5. un 6.klašu atlases sacensības nometnei “Personības akadēmija”, kas no 13. līdz 21.jūnijam notiks Valmierā.

Šajā sacensību posmā piedalījās 22 klases no 16 dažādām Latvijas skolām (Aizkraukles, Aizputes, Baložiem, Bauskas, Ikšķiles, Jelgavas, Kandavas, Ķekavas, Jaunbērzes, Neretas, Penkules, Rīgas, Staļģenes un Kuldīgas). Sacensību atklāšanas dalībniekus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un LOK prezidents Zoržs Tikmers, kurš apsveica jaunos sportistus, novēlēja labus rezultātus un veiksmi uzdevumos. 

Pasākums tika svinīgi atklāts ar Latvijas Olimpiskā karoga pacelšanu, kam sekoja iesildīšanās uzdevumi, lai sagatavotu jaunos sportistus sacensību stafetēm. Pirmā uzdevuma “Zini vai mini” izpildīšanai bija nepieciešams likt lietā atjautību un skolā apgūtās zināšanas. Tāpat klases sacentās vairākās stafetēs, lai noskaidrotu atlases sacensību uzvarētāju klasi. Par skolēnu un skolotāju uzmundrināšanu un iekustināšanu rūpējās sacensību vadītājs Artūrs Jenots. Atpūtas brīdī skolēnus priecēja dziedātājas “KATŌ” muzikālais priekšnesums.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja mājinieki Jelgavas 4. vidusskolas 5. c klase aiz sevis atstājot savus skolas biedrus – 6.c klasi, bet trešo vietu ieņēma Bauskas Valsts ģimnāzijas 5. a klase. rezultāti

Aizkustinošu brīdi piedzīvoja Jelgavas Pārlielupes pamatskolas skolniece, Ukrainiete Anna Golubova, kura izlozes rezultātā ieguva “Wild card”, kas nodrošina viņai vietu nometnē “Personības akadēmija”. Balvu izlozēja un pasniedza jelgavnieks Olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Edgars Krūmiņš.

Šajā sacensību posmā piedalījās vairāk nekā 400 jaunieši. Šī gada sacensībās kopā pieteikušās 42 klases no 28 dažādām Latvijas skolām, jeb vairāk kā 930 jaunieši. 50 skolēni, kuri sasniegs labākos rezultātus, piedalīsies “Personības akadēmijas” nometnē Valmierā.

Nākamās “Sporto visa klase” atlases sacensības notiks 24. maijā, Valmierā, Jāņa Dāliņa stadionā.

Nometnes galvenais uzdevums ir ļaut jauniešiem nostiprināt savu personību, iedrošināt lielu mērķu sasniegšanai, kā arī lieliski pavadīt laiku kopā ar vienaudžiem un iedvesmoties no olimpiešu un citu profesiju pārstāvju  pieredzes stāstiem.

Projekts “Sporto visa klase” īsteno Latvijas Olimpiskās komitejas misiju – Olimpiskās kustības ideālu un Latvijas sportistu augsto sasniegumu vērtību nostiprināšanu sabiedrībā, ieinteresējot bērnus un jauniešus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, uzlabojot skolēnu veselību un viņu dzīves kvalitāti.