Valmierā, atjaunotajā J.Daliņa stadionā, notika projekta “Sporto visa klase” 5. un 6.klašu atlases sacensības nometnei “Personības akadēmija”, kas no 13. līdz 21.jūnijam notiks Valmierā.

Šajā sacensību posmā piedalījās 20 klases no 12 dažādām Latvijas skolām (Rīgas, Alojas, Cēsīm, Gulbenes, Jēkabpils, Krimuldas, Limbažiem, Lubānas, Rēzeknes, Salacgrīvas un Vecpiebalgas). Sacensību atklāšanā dalībniekus uzrunāja LOK prezidents Žoržs Tikmers un Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kurš laipni sagaidīja jaunos sportistus un novēlēja labus rezultātus. Sacensību dalībniekus, klašu skolotājus un rīkotājus, visas dienas garumā priecēja saulaini laikapstākļi. Sacensības tika svinīgi atklātas ar Latvijas Olimpiskā karoga pacelšanu, kam sekoja jestri iesildīšanās uzdevumi ar sacensību organizatoru un tiesnešu iesaistīšanos, lai kārtīgi izkustētos pirms stafetēm.

Sportistiem bija jāliek lietā savas skolā apgūtās zināšanas, spēks un fiziskās prasmes, lai tiktu galā ar dažādiem uzdevumiem. Klases sacentās vairākās stafetēs, lai noskaidrotu otro sacensību atlases uzvarētāju klasi. Skolēniem bija jāsaliek lielā “Clean R“ puzle, jāpārvar šķēršļu trase un jāizpilda arī atjautības uzdevumi “Zini vai mini.” Arī klašu skolotājiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, kā piemēram “Akmens, šķēres, papīrītis” un tupšanās spēle. Veiklākie skolotāji saņēma balvas.  Tāpat kā pirmajās atlases sacensībās Jelgavā, arī šoreiz skolēnus un klašu skolotājus iekustināja, izklaidēja un uzmundrināja “multifunkcionālais” sacensību vadītājs Artūrs Jenots. Brīdī, kad skolēni bija pieveikuši stafetes un izpildījuši visus uzdevumus, bija pienācis laiks muzikālam un jestram priekšnesumam dziedātājas “BŪŪ” izpildījumā.

Sacensībās uzvaru izcīnīja Gulbenes novada vidusskolas 5.b klase. Otrajā vietā ierindojās Krimuldas Vidusskolas 5.b klase, bet trešo vietu ieņēma Gulbenes novada vidusskolas 6.e klase. rezultāti

Pārsteigumiem un prieka emocijām pilnu brīdi piedzīvoja Gulbenes Vidusskolas 5.b klases skolniece Selīna Djatlova, kura nejaušas izlozes rezultātā ieguva “Wild card”, kas nodrošina viņai vietu “Personības akadēmijas nometnē”.

Šajā sacensību posmā piedalījās 400 jaunieši. Šī gada sacensībās kopā pieteikušās 42 klases no 28 dažādām Latvijas skolām, jeb vairāk kā 930 jaunieši.

50 skolēni, piedalīsies “Personības akadēmijas” nometnē Valmierā no 13.-21. jūnijam. Nometnes galvenais uzdevums ir ļaut jauniešiem nostiprināt savu personību, iedrošināt lielu mērķu sasniegšanai, kā arī  lieliski pavadīt laiku kopā ar vienaudžiem un iedvesmoties no Olimpiešu un citu profesiju pārstāvju pieredzes stāstiem.

Projekts “Sporto visa klase” īsteno Latvijas Olimpiskās komitejas misiju – Olimpiskās kustības ideālu un Latvijas sportistu augsto sasniegumu vērtību nostiprināšanu sabiedrībā, ieinteresējot bērnus un jauniešus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, uzlabojot skolēnu veselību un viņu dzīves kvalitāti.