“Šis ir bijis neaizmirstams piedzīvojums daudziem skolēniem visa mācību gada garumā un tādēļ vēlos pateikties visiem dalībniekiem, pedagogiem un vecākiem par atbalstu un vēlmi sportot piecas reizes nedēļā. Esam ieguvuši plašu atbalstu, jo projekts “Sporto visa klase” ir interesants, radošs un pozitīvs pasākums, kas nostiprina bērnu veselību, uzlabo stāju, dod iemaņas strādāt komandā un motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm”, izsakās projekta idejas autors un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Raugoties finālsacensības, nevienu brīdi mūs nepameta sajūta, ka sekojam līdzi lielām sporta sacensībām, kas aizrauj to dalībniekus un skatītājus. Paldies, visiem dalībniekiem un tiekamies projekta sestajā sezonā.”

“Dzirkstošs sportot prieks, kustības prieks, sacensības prieks un draudzīgas komandas kopā darbošanās prieks raksturo projektu “Sporto visa klase””, atzīst Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. “Tas māca bērniem mīlēt sportu, uzlabo veselību un ar visas klases iesaisti sporta aktivitātēs, palīdz iepazīt sportu arī bērniem, kuri citādi neatklātu sportošanas prieku.”

Lai noskaidrotu klases, kuras finālsacensībās pārstāvēs savas izglītības iestādes, projekta gaitā dalībniekiem reģiona ietvaros bija jāpārvar divas atlases kārtas. Pirmajā kārtā dalībnieki sacentās stafetēs, veica labo darbu ar moto “Visi kopā mēs to varam”, kā arī tika vērtētas skolēnu sekmes. Pirmās kārtas grupu uzvarētājiem bija jācīnās 2.kārtā, kurā dalībniekiem bija jāaizvada tautas bumbas sacensības un vispārējās fiziskās sagatavotības testi. Jāpiezīmē, ka projekta 2.klases finālsacensībās nepiedalās.

Savukārt finālsacensību dalībniekiem bija jāpierāda sevi gan vairākās stafešu sacensībās un citās sportiskās aktivitātēs, gan zināšanu konkursā par Olimpisko kustību, gan arī aktīvi jāatbalsta savi pedagogi, kuriem bija nozīmīga loma uzvaras kaldināšanā. Tāpat visas dienas garumā sacensību dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar policijas ekipējumu, inventāru un autotransportu.

Interesants fakts, ka trīs reģionus katrā vecuma grupā finālsacensībās pārstāvēja viena skola – Jelgavas 4.vidusskola (Zemgales reģions), V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola (Kurzemes reģions) un Valmieras Pārgaujas sākumskola (Vidzemes reģions).

Finālsacensības bija projekta piecās sezonas noslēdzošais posms, pēc kura noskaidroja arī projekta uzvarētājus.

Projekta “Sporto visa klase” 5.sezonas finālsacensību rezultāti

Latvijas Olimpiskā komiteja apsveic visus projekta “Sporto visa klase” dalībniekus un finālsacensību uzvarētājus.

Par projektu “Sporto visa klase”:

Projekts “Sporto visa klase” turpināsies arī 2019./2020.mācību gadā, kurā bez projektā jau iesaistītajiem dalībniekiem, sportot piecas reizes nedēļā uzsāks bērni no 2. un 3.klasēm visā Latvijā. 

Programma paredz iesaistīto skolu 3., 4. 5. un 6.klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2.klasēm nodarbības programmas ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Programmas “Sporto visa klase” 2.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • spēles un rotaļas;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 3.klasēm paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā vai nodarbība džudo.

Programmas “Sporto visa klase” 4.-6.klasei paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā:

  • vispārējā fiziskā sagatavotība;
  • futbola iemaņu apguve;
  • peldēšana vai sporta nodarbība svaigā gaisā.

Programmas mērķis ir palielināt projektā iesaistīto izglītības iestāžu, klašu un audzēkņu skaitu, izstrādājot projekta metodiskās programmas 2. – 6.klašu grupām un mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK ģenerālsponsors “Latvijas Mobilais Telefons”, sporta preču veikals tīkls SIA “Sportland”, holdinga kompānija “LNK Group”, SIA “E.Gulbja Laboratorija” un Latvijas Futbola federācija