Desmit Jelgavas 4. vidusskolas trešās klases skolēni šodien no mobilo sakaru operatora Latvijas Mobilais Telefons (LMT) saņēma Garmin viedaproces, aizsākot vēl nebijušu divus mēnešus ilgu fizisko aktivitāšu eksperimentu. Tā mērķis ir noskaidrot, cik aktīvi bērni ir ikdienā un vai modernās tehnoloģijas var pamudināt viņus kustīgākam dzīvesveidam.

“Nav noslēpums, ka sports ir būtisks priekšnoteikums veselīgas un daudzpusīgi attīstītas sabiedrības veidošanā. Diemžēl arvien biežāk dzirdam, ka jaunākā paaudze labprātāk priekšroku dod pasīviem brīvā laika pavadīšanas veidiem, kas ilgtermiņā nelabvēlīgi ietekmē jauniešu veselību. Uzsākot šo eksperimentu, LMT kā ilggadējs Latvijas sporta atbalstītājs vēlas parādīt, ka mūsdienu modernajā pasaulē tehnoloģijas var kalpot par iedarbīgu pamudinājumu kustēties un disciplinēt sevi,”  tā, atklājot eksperimentu, teica LMT prezidents Juris Binde.

Eksperiments tiek rīkots Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) iniciatīvas Sporto visa klase ietvaros, kas notiek jau trešo gadu un piesaistījusi gandrīz trīs tūkstošus dalībnieku no 103 skolām. Jelgavas 4. vidusskola ir viena no šī projekta aktīvākajām mācību iestādēm, tādēļ eksperimenta dalībnieki tika izraudzīti no šīs skolas.

"Radīsim jaunu priekštatu par bērnu veselības priekšnoteikumiem ikvienam Latvijas skolēnam un viņu vecākiem”, izsakās LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"]. “Šis nav projekts Olimpiešu sagatavošanai, tas paredzēts bērnu veselības nostiprināšanai, viņu stājas uzlabošanai un motivācijas radīšanai nodarboties ar sportu.”

LOK iniciatīvas Sporto visa klase eksperimenta ietvaros viedaproces saņems pavisam 30 audzēkņi no 3., 5., 9., un 12. klases, kā arī desmit bērnu vecāki. Ar šo ierīču palīdzību ik dienu tiks uzskaitīti nostaigātie soļi, pieveiktais attālums un stāvi, kā arī fiksēts eksperimenta dalībnieku pulss, ļaujot iegūt priekšstatu par bērnu un viņu vecāku dzīvesveidu un fiziskajām aktivitātēm. Eksperimenta laikā iegūtie dati ļaus uzzināt ne tikai to, kā atšķiras dažādu vecuma bērnu sportisko aktivitāšu līmenis, bet arī noskaidrot, kā tas mainās, pieaugot vecumam.

Fizisko aktivitāšu eksperiments norisināsies astoņas nedēļas. Šajā laikā katra dalībnieku grupa divas nedēļas valkās sporta viedaproces -  eksperimentam startu dos desmit 3. klašu audzēkņi, pēc tam stafeti pārņems divu 5. klašu skolēni, kuriem janvārī sekos pieci devītklasnieki un viņu vecāki, kā arī pieci 12. klases audzēkņi un tikpat vecāki. Dati tiks analizēti apkopotā veidā, un ar eksperimenta rezultātiem plašāka sabiedrība varēs iepazīties februārī.

Eksperimenta atklāšanas pasākumā tā dalībnieki ne tikai saņēma un izmēģināja Garmin viedaproces, bet aizvadīja arī aktīvu olimpisko treniņu kopā ar godalgoto pludmales volejbolistu Mārtiņu Pļaviņu. Tāpat jauniešiem bija iespēja pārbaudīt savus spēkus vairākās olimpiskajās disciplīnās un labot Olimpiskos rekordus – tiesa gan, piemēram, 197 kg smago svaru stieni, kuru svarcēlāja Rebeka Koha pacēla Olimpiskajās spēlēs, Jelgavnieki varēja pieveikt tikai kopīgiem spēkiem.

PAR LMT

LMT ir klientu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus – balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojuma, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un šobrīd testa režīmā arī LMT Mājas viedtelevīziju.

 

Papildu informācija:

Elīna Lidere, LMT preses sekretāre || Tālr. +371 29248420 || e-pasts: [email protected]