Starptautiskajai treneru tālākizglītības programmai ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program) reklāma Latvijā vairs nav vajadzīga. Pateicoties mūsu treneru un federāciju interesei, atsaucībai un sadarbībai, Latvija (pašlaik vienīgā no Baltijas valstīm) ir regulāri pārstavēta šajā programmā.

ICECP programmu izveidojusi Delaveras universitāte sadarbībā ar ASV Olimpisko komiteju un Olimpisko solidaritāti. Tajā izglītojas treneri no visas pasaules.  Katru gadu ICECP programmā tiek uzņemti ne vairāk kā 38 kandidāti, pie tam tikai pa vienam no vienas Olimpiskās komitejas. Vienam sportistam mācības kopā ar ceļa un uzturēšanas izdevumiem izmaksā apmēram 11 tūkstošus ASV dolāru. To sedz Olimpiskās solidaritātes un ASV Olimpiskās komitejas piešķirtā stipendija.

Šodien, Latvijas Olimpiskajā komitejā norisinājās tikšanās ar talantīgu un pieredzējušu volejbola treneri un joprojām aktīvu spēlētāju Aleksandru TIHOVSKU, kura ir jau septītā LOK atbalstītā kandidāte, kam piešķirta Olimpiskās solidaritātes stipendija dalībai ICECP .

Aleksandra nupat atgriezusies no ICECP sesijas Delaverā, kur piedalījusies lekcijās,  prezentācijās, treniņu procesa vērošanā un individuālā projekta darba plānošanā.  Aleksandra savam projektam izvēlējusies tēmu par jauno volejbolistu psiholoģisko sagatavotību.  Noslēguma sesija notiks Lozannā, SOK mītnes vietā,  2018.gada aprīļa beigās, kad treneri aizstāvēs savus individuālos projektus un saņems ICECP sertifikātus.

Aleksandra beigusi LSPA (2009) un ieguvusi maģistra grādu sporta menedžmentā (2011).  Kopš  pagājušā gada strādā par pasniedzēju LSPA.  Viņa ir trenera asistente un spēlētāja Rīgas Stradiņa universitātes komandā, kā arī trenere Minusas Volejbola skolā.  Kopš 2009.gada strādā par galveno treneri Jūrmalas sporta skolā. Aleksandrai ir vairāk kā 10 gadu pieredze treneres darbā (klasiskajā un pludmales volejbolā) un bijusi LVF nacionālās sieviešu junioru komandas trenera asistente. 

Aleksandra ilgus gadus bijusi arī aktīva volejboliste. Augstākais sasniegums starptautiskā līmenī ir 9.vieta 2004.gada Pasaules U21 pludmales volejbola čempionātā. Vairākkārtēja Latvijas čempione 2003.-2012.gadā, spēlējot valsts izlases komandā.

Kopš ICECP  izveidošanas 2010.gadā, mūsu treneri tajā piedalījušies regulāri.

Pirmo šīs programmas mācību gadu 2009.gadā ar izcilību pabeidza [olympian id="451" name="Ivo LAKUČS"] (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. 2016.gadā šim sarakstam piepulcējās Staņislavs JUDKINS (modernā pieccīņa) un 2017.gadā Andrejs OSTROVSKIS (peldēšana).  Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās  2011.gada oktobrī Austrijā.