[olympian id="612" name="Puķītis"] sacentās B finālā, kurā finišēja ceturtais. Skrējiens sākās ļoti lēnām un ātri sportisti slidoja vien pēdējos piecus apļus, bet tajos Puķītim augstāk par ceturto vietu pakāpties neizdevās.

Kaut B finālā sportisti sacentās vien par devīto vietu un sākotnēji viņš tika klasificēts 13.pozīcijā, A finālā divi no sportistiem tika diskvalificēti vai nefinišēja, tāpēc viņi tika klasificēti arī aiz B fināla dalībniekiem.

Pašlaik 24 gadus vecajam Puķītim šīs ir otrās Olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Sočos viņš 1500 metru distancē izcīnīja 15.vietu. Šis gads viņam sācies veiksmīgi, jo janvāra vidū latvietis izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionāta 1000 metru distancē, pēc tam superfinālā finišējot septītais.

A finālā sacentās deviņi sportisti un lielāko daļu distances iniciatīvu centās uzņemties divi mājinieki. Kaut viens no viņiem krita, Lims spēja finišu sasniegt pirmais, uzstādot jaunu Olimpisko rekordu, bet aiz viņa attiecīgi sudrabu un bronzu izcīnīja Nīderlandes sportists Šenkijs Knēgts un Olimpiskais sportists no Krievijas Semjons Jeļistratovs.

Kā vēstīts, pirms tam sestdien Puķītis priekšsacīkstēs savā skrējienā bija otrais. Puķītis, sākoties pēdējam aplim, pa iekšmalu no ceturtās vietas izvirzījās otrajā pozīcijā un noturēja to līdz pat finišam.

Tas viņam ļāva iekļūt pusfinālā, kurā latvietis finišēja ceturtais un kvalificējās B finālam, kurā sportisti cīnījās par 10.-14.vietu.

Pusfinālā izšķirošā cīņa sākās divus apļus pirms finiša, kad Puķītis bija ceturtajā pozīcijā. Līdz finišam viņam neizdevās pakāpties, latvietim arī finišējot ceturtajam.

Sākotnēji bija plānots, ka A finālā startēs seši sportisti, bet pusfinālā bija vairākas diskvalifikācijas un iecelšanas finālā, līdz ar to tajā brauca deviņi atlēti un B finālā tika sadalīta vien desmitā vieta.

Tāpat sākotnēji bija paredzēts, ka 1500 metros startēs [olympian id="655" name="Roberts Zvejnieks"], tomēr sacīkšu priekšvakarā distancei tika pieteikts Puķītis.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas šorttreka izlases trenere [olympian id="503" name="Evita Krievāne"], šāds lēmums pieņemts, lai būtu godīga attieksme pret Puķīti. Līdz ar to abi startēs pa divām distancēm un viss sadalīts brālīgi. Puķītim tie ir 1000 un 1500 metri, bet Zvejniekam - 500 un 1000 metri.

Latvijas izlases trenere pauda, ka Puķītim labs rezultāts šajā distancē būtu iekļūšana labāko desmitniekā.

Vēl Latvijas šorttrekisti izcīnījuši divas vietas Olimpisko spēļu 1000 metru distancē, kā arī vienu vietu 500 metros. Nākamās sacensības šorttrekistiem būs otrdien, kad 1000 metros tiks aizvadītas priekšsacīkstes.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas Olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau šī gada Olimpiskajām spēlēm tiek uzskatīta par augstu sasniegumu.

Latvijas delegāciju šajā Olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti. Latvija būs pārstāvēta deviņos sporta veidos, bet komandā iekļauti 14 Olimpiskie debitanti.