Latvijas šorttrekists Linards Reinis Laizāns pirmdien kļuva par čempionu Itālijā notiekošās Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes 500 metru sacensībās.

Laizāns demonstrēja pārliecinošu sniegumu priekšsacīkstēs, ceturtdaļfinālā un pusfinālā, uzvarot visos trīs slidojumos.

A finālā Laizāns startēja iekšmalā un uzņēmās vadību, kuru noturēja līdz finišam, izcīnot zeltu ar rezultātu 43,734 sekundes. Otro vietu izcīnījušais serbs Luka Jašičs zaudēja 0,071 sekundi.

500 metru distancē uz starta stājās 32 šorttrekisti.

Jau ziņots, ka svētdien 1500 metru A finālā Laizāns krita un nevarēja pacīnīties par godalgām, finišējot ceturtais.

Jaunietēm 500 metros Kamilla Salmiņa pirmajā kārtā bija trešā un iekļuva ceturtdaļfinālā, kurā finišēja ceturtā un nekvalificējās pusfinālam, no šī posma sasniegšanas atpaliekot 1,568 sekundes. Sacensībās startēja 27 šorttrekistes.

Tikmēr distanču slēpošanā desmit kilometru distancē klasiskajā stilā ar atsevišķu startu Jēkabs Skolnieks un Audris Odo Vītoliņš bija 40. un 42.vietā 62 sportistu konkurencē. Pārliecinošu uzvaru izcīnījušajam itālim Gabriēlem Matli, kurš finišēja 23 minūtēs un 27,1 sekundē, latvieši zaudēja vairāk nekā četras minūtes.

Jaunietēm 7,5 kilometru distancē Linda Kaparkalēja bija 44., Adriāna Šuminska 46., bet Adriāna Osmane uzrādīja 50.rezultātu no 63 slēpotājām. Uzvarēja zviedrete Mīra Geransone, kura finišēja 23 minūtēs un 0,2 sekundēs, bet ātrākā no latvietēm Kaparkalēja bija vairāk nekā piecas minūtes lēnāka.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās jaunie sportisti sacentīsies 13 sporta veidos, Itālijas reģionā Friulē-Venēcijā Džūlijā norisināsies līdz 28.janvārim.

Latviju Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē pārstāvēs 59 sportisti astoņos sporta veidos - frīstaila slēpošanā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kērlingā, daiļslidošanā, šorttrekā un hokejā.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde var startēt jaunie atlēti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.