LONDONA, Aug 02, BNS – Karjerā devītajās olimpiskajās spēlēs ceturtdien startējušais 65 gadus vecais šāvējs Afanasijs Kuzmins ar sacensību pirmajā dienā sasniegto rezultātu ir apmierināts, taču atzina, ka tik nozīmīgās sacensībās arvien jūt lielu satraukumu.

Ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē Kuzmins pirms otrās sacensību dienas ieņem 11.vietu ar pirmajās trijās kvalifikācijas sērijās nopelnītiem 289 punktiem. Pirmā sērija viņam bija veiksmīgākā ar 98 punktiem, kam sekoja sērijas ar 97 un 94 punktiem. Žurnālistiem Kuzmins pastāstīja, ka iekļūšanai finālā piektdien tomēr vajadzēs krietni labāku rezultātu un daudz kas būs atkarīgs arī no konkurentu veikuma. Finālistu vidū varēs tikt ar otrās kārtas rezultātu, kas nebūs sliktāks vismaz par 292 punktiem, uzskata 1988.gada Seulas olimpisko spēļu čempions.

Kuzmins teica, ka pirmajā kvalifikācijas dienā viņam vienā sērijā neizdevās šāviens, kas deva astoņus punktus, tātad tika zaudēti potenciāli divi punkti.

"Nedaudz neizdevās viena sērija, bet vispār – normāli. Neko sliktu nevaru teikt – kopumā esmu apmierināts. Pāris šāvienu neizdevās, redzēsim, kā būs rītdien," šķietami mierīgs bija Kuzmins. "Satraukums liels – tās tomēr ir olimpiskās spēles. Nosaukums vien jau visu izsaka," piebilda šāvējs.

Kuzmins sacīja, ka jūt lielu stresu un viņa šķietamais miers ir maldīgs. "Iedomājieties sevi eksāmenā – vai tad neuztrauksieties? Galvenais ir šo satraukumu pareizi izmantot, novirzīt par labu," paskaidroja sportists. Ar pistoles darbību Kuzmins bija apmierināts un rēķinās, ka tā viņu nepievils.

Par piektdien iespējamo finālu Kuzmins daudz nerunāja, vienīgi piemetināja, ka pretendentu uz zeltu ir daudz vairāk nekā divi vai trīs un vismaz pusei dalībnieku ir izredzes izcīnīt čempiona titulu. Viņš cer, ka piektdien savus komentārus medijiem varēs sniegt gan pēc kvalifikācijas noslēguma, gan fināla, kur startēs seši labākie.

BNS, (371) 67088625, [email protected]