Sestdien aizvadītajās sacensībās 39 gadus vecā Latvijas sportiste izcīnīja 12.vietu. Viņa Olimpiskajās spēlēs atgriezās pēc 12 gadu pārtraukuma.

"Esmu ļoti apmierināta un laimīga, ka izdevās izdzīvot tādā karstumā - šoreiz patiešām bija ļoti smaga un karsta diena, saule spīdēja nežēlīgi. Viss izdevās. Izdarīju visu, ko treneris prasīja - zinām, ka nevaru skriet karstumā, tāpēc bija ļoti svarīgi skriet pareizi," pēc sacensībām pauda sportiste. "Skriešanā guvu lielu baudu un ar 12.vietu esmu apmierināta, jo konkurence bija liela."

[olympian id="426" name="Prokopčuka"] pauda, ka tik lielā karstumā skrējusi pirmoreiz, turklāt pirmoreiz to darījusi bez pulksteņa, lai sekotu nevis laikam, bet savām sajūtām. "Būtu bīstami, ja sāktu skriet ļoti ātri. Pēc tam cerēt uz labu vietu vai rezultātu būtu ļoti grūti. Pirmie pieci kilometru mierīgi un pēc tam kāpināju tempu, tāpēc sajūta sacensību laikā bija ļoti laba."

Prokopčuka stāstīja, ka šoreiz bija citādāks sagatavošanās process.

"Negaidīju, ka laikapstākļi būs dāvana, tieši gatavojāmies karstam laikam," teica sportiste. "Izmainījām sagatavošanās procesu. Ja parasti braucam kalnos trīs nedēļas pirms sacensībām, tagad to darījām agrāk, bet pēc tam skrējām mājās karstumā. Skrēju ar garām piedurknēm, siltuma vesti, kā arī treniņos daudz un bieži dzēru ūdeni. Ja šī maratona laikā apstākļi būtu bijuši labvēlīgāki, rezultāts būtu cits, bet par vietu nezinu, jo visām sportistēm būtu vieglāk."

Kā jau pēdējā laikā ierasts, Prokopčuka par savu nākotni runāja piesardzīgi, bet neizslēdza iespēju, ka varētu pat piedalīties 2020.gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs.

"Ja man būs vēlēšanās, normatīvu uz Tokijas spēlēm varēšu izpildīt. Pagaidām jūtu, ka varu skriet un ķermenis vēl ir gatavs," stāstīja Prokopčuka. "Ņujorkas maratonā šogad laikam nepiedalīšos, jo atlicis maz laika. Pagaidām par nākotni neko nezinu, vispirms vajag atpūsties. Domāju, ka šis vēl nebija mans pēdējais maratons un es labprāt gribētu būt Tokijā. Esmu droša, ka tur organizācija būs lieliska."

"Man ļoti patīk Riodežaneiro Olimpiskajā ciematā. Varbūt ārpusē ir bīstami, bet tur neesmu bijusi," Prokopčuka stāstīja, ka savas atgriešanās Olimpiskās spēles ārpus Olimpiskā ciemata nav izbaudījusi. "Organizācijas ziņā gan ir liels bardaks - braucot uz startu, stāvējām sastrēgumā. Tā nevar būt, sportistus vajag vest policijas pavadībā. Tomēr psiholoģiski esmu ļoti stabila un izsist no līdzsvara mani ir grūti."