LONDONA, Aug 01, BNS – Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš pēdējā spēlē Londonas olimpisko spēļu grupas turnīrā ceturtdien tiksies ar Reinderu Nummerdoru/Ričardu Šuilu, taču Nīderlandes pludmales volejbola pāris neuzskata sevi par duetu, kas spēlē ļoti komfortabli jūtas sliktos laikapstākļos.

Tiekoties ar žurnālistiem, Nummerdors trešdien, atbildot uz aģentūras BNS jautājumu, teica, ka tas ir vispārējs pieņēmums uzskatīt Nīderlandes pludmales volejbolistus par pieradušiem pie mainīgiem un nepatīkamiem laikapstākļiem. Nīderlandē valdošais klimats nebūt neesot veicinājis dueta patiku spēlēt sliktā laikā, kāds var gadīties arī Londonā.

"Lietū un vējā nelabprāt trenējamies ārā. Ja ir slikts laiks, mans partneris [Šuils] allaž grib trenēties telpās," smaidot teica Nummerdors, kam Londonā ir karjerā jau ceturtās olimpiskās spēles. Viņš ir apmierināts par sadarbību ar Šuilu, paskaidrojot, ka komandā valda tā īpašā ķīmija, kas laukumā nepieciešama panākumu gūšanai.

Londonā Nummerdors neizjūt spiedienu sasniegt augstus rezultātus, jo mediju ziņas nelasa, tā vietā koncentrējoties spēlēm un cenšoties neiziet ārpus savas norobežotās pasaules. Viņš atzinīgi novērtēja Pļaviņu un Šmēdiņu, atgādinot, ka ātrie latvieši pērn pasaules čempionātā ieguva 4.vietu, taču vairāk par abiem Latvijas duetiem veltītiem standarta komplimentiem izpausties atturējās, paskaidrojot, ka pašu izvēlētā spēles taktika paliks noslēpumā.

Olimpiskajās spēlēs ir iespējami dažādi pārsteigumi, uzskata pieredzējušais Nummerdors. Viņš teica, ka jūtas pagodināts par iespēju piedalīties olimpiskajā turnīrā, kas Londonā turklāt notiek tik vēsturiskā vietā. Nummerdors pieļauj, ka Londonā viņam ir karjerā pēdējās olimpiskās spēles, tādēļ visas domas viņš velta spēlei. Pirms pievērsties pludmales volejbolam, 35 gadus vecais Nummerdors divās olimpiskajās spēlēs startēja Nīderlandes valstsvienībā klasiskajā volejbolā, un Starptautiskā Volejbola federācija (FIVB) viņu izvēlējās kā vienu no savas varoņu komandas, kurā sporta veida popularizēšanai iekļauti 23 valstu 58 spēlētāji vīriešu un sieviešu konkurencē. Latvija FIVB varoņu sarakstā nav pārstāvēta.

Latvijas pludmales volejbola nometnē tomēr valda pārliecība, ka Nummerdoram un Šuilam vējš un lietus ir pateicīgi laikapstākļi, un laika prognozes liecina, ka ceturtdien Londonu varētu sasniegt nokrišņu zona. Pļaviņa un Šmēdiņa treneris Aigars Birzulis pēc dueta otrdien izcīnītās uzvaras teica, ka pret nīderlandiešiem viegli nebūs, jo viņi draudzējas gan ar vēju, gan sliktiem laikapstākļiem. Savukārt Šmēdiņš atzina, ka Nummerdors/Šuils nav parocīgi pretinieki, taču kopā ar treneri tiks meklētas labākās iespējas ceļam uz uzvaru arī pēdējā grupas spēlē. Gan Pļaviņš/Šmēdiņš, gan Nummerdors/Šuils jau ir nodrošinājuši vietu astotdaļfinālā, bet savstarpējā cīņā noteiks grupas uzvarētāju.

BNS, (371) 67088625, [email protected]