"Elektrum" Olimpiskā centra (EOC) peldbaseina un atpūtas kompleksa modernizācijā investēti 3,2 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja centra pārstāve Ieva Aile.

Rekonstrukcijas laikā līdztekus 50 metrus garajam peldbaseinam izbūvēti divi mazie peldbaseini, rekreācijas zona ar četru veidu pirtīm un "Rotaļupe". Jaunie peldbaseini primāri paredzēti bērnu peldētprasmju attīstībai un izpratnes veidošanai par drošību ūdenstilpņu tuvumā.

"EOC atbilstoši ārvalstu pieredzei, kā arī pediatru un bērnu psihoterapeitu ieteikumiem, izstrādājis īpašu peldētprasmju attīstības programmu zīdaiņiem no sešu mēnešu vecuma līdz četriem gadiem. Programmai ir vairāki līmeņi, kurā galvenais fokuss ir uz bērnu dabiskajai attīstībai piemērotu prasmju trenēšanu pieaugušo klātbūtnē. Lielākoties uzmanība pievērsta bērnu drošībai ūdenī un vispusīgai fiziskai un garīgai attīstībai," atzīmēja Aile.

EOC valdes locekle Zane Grundiņa-Arāja norādīja, ka jaunie peldbaseini spēs nosegt aizvien pieaugošo pieprasījumu pēc ūdens nodarbībām dažāda vecuma grupām. "Nedēļā trenēsim gandrīz 100 grupas, īpašu uzmanību pievēršot pavisam maziņajiem," sacīja Grundiņa-Arāja.

Kā ziņots, EOC pārvaldītāja SIA "Olimpiskais sporta centrs" 2016.gadā cieta zaudējumus 389 491 eiro apmērā, tikmēr uzņēmuma apgrozījums, salīdzinot ar 2015.gadu, auga par gandrīz 3%, sasniedzot 2,262 miljonus eiro. Uzņēmums 2015.gadu noslēdza ar 24 642 eiro peļņu un 2,201 miljona eiro apgrozījumu.

SIA "Olimpiskais sporta centrs" dibināta 2001.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 16 748 914 eiro. "Olimpiskais sporta centra" īpašniece ir Latvijas Olimpiskā komiteja.