Plānots, ka Latvijas delegācija varētu sastāvēt līdz 60 sportistiem, kuri piedalītos aptuveni 12 no 15 sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Eiropas Spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kuras tiek organizētas reizi četros gados un tajās piedalās sportisti no visas Eiropas. II Eiropas Spēlēs Minskā sacensību programmā ir iekļauti 15 sporta veidu 23 disciplīnas – badmintonā, 3x3 basketbolā, boksā, cīņā, riteņbraukšanā, vingrošanā, kanoe, džudo, karatē, vieglatlētikā, sambo, loka šaušanā, šaušanā, galda tenisā un pludmales futbolā. 10 sporta veidos šajās sacensībās noritēs arī kvalifikācija 2020.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Plānots, ka II Eiropas Spēlēs Minskā piedalīsies vairāk kā 4000 atlētu no 50 Eiropas valstīm.

I Eiropas Spēles 2015.gadā notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Latvijas delegācijas sastāvā bija iekļauti 65 sportisti un Latvija šajās spēlēs izcīnīja vienu zelta medaļu pludmales volejbolā un bronzas godalgu cīņas sportā. Par čempioniem kļuva Latvijas pludmales volejbola duets [olympian id="462" name="Mārtiņš Pļaviņš"] un Haralds Regža, bet [olympian id="544" name="Anastasija Grigorjeva"] izcīnīja bronzu.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.