Kā aģentūru LETA informēja ĀM, Latvijas pilsoņiem, lai ieceļotu Korejā, vīza nav nepieciešama, bet ieceļot un izceļot no valsts iespējams līdz pases derīguma termiņa beigām. Savukārt Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Korejā ir nepieciešama vīza. Tā kā vīzas saņemšanai ir nepieciešams laiks, tiek lūgts vīzu pieprasījumus Korejas vēstniecībā Zviedrijā iesniegt savlaicīgi, pirms tam dokumentus elektroniski iesūtot pārbaudei Korejas vēstniecībā Latvijā. Bet par visiem jautājumiem, kas saistīti ar ieceļošanu Korejā, ceļotāji lūgti sazināties ar Korejas vēstniecību Latvijā.

Korejas vēstniecības Zviedrijā kontaktinformācija:

Adrese: Laboratoriegatan 10, Box 27237, 102 53 Stokholma, Zviedrija
Tālrunis: +46-8 545 894 00
Fakss: +46-8 660 28 18
E-pasts: [email protected]
Mājaslapa

Korejas vēstniecības Latvijā kontaktinformācija:

Adrese: J. Alunāna iela 2, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: +371 673 242 74
Fakss: +371 678 091 90
E-pasts: [email protected]
Mājaslapa

Pirms došanās uz ārvalstīm, ministrija aicina apdrošināt veselību un dzīvību, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, iepazīties ar ceļojumu brīdinājumiem par Koreju un viedtālrunī lejupielādēt ĀM mobilo lietotni "Ceļo droši".

Gadījumā, ja persona Korejā ir nozaudējusi pasi, tā ir nozagta vai kļuvusi nederīga ceļošanai, jāsazinās ar Latvijas vēstniecību Korejā, Seulā (tālr.: +82 2 2022 3800; +82 10 9373 0986 – ārkārtas gadījumiem) vai Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu ārkārtas situācijām pa tālruni +371 26 33 77 11. Ārlietu ministrija palīdzēs noformēt pagaidu dokumentu – atgriešanās apliecību. "Lūdzam ņemt vērā, ka ar šo dokumentu iespējams vienīgi atgriezties Latvijā, bet ne turpināt ceļu uz citu izvēlēto galamērķi," uzsver departamentā.

Jāatgādina, ka, ja pase zudusi kādā ārvalstī, kurā nav Latvijas vēstniecības, ES pilsoņiem pagaidu ceļošanas dokumenta saņemšanai ir tiesības vērsties jebkuras ES dalībvalsts vēstniecībā vai konsulātā.

ĀM atgādināja, ka Latvijas vēstniecība nevar palīdzēt sekojošos gadījumos - iejaukties tiesu, policijas un tiesību aizsardzības iestāžu darbībā, ja ārvalstī persona izdarījusi likumpārkāpumu, sniegt juridisku konsultāciju, panākt labākus ārstēšanās apstākļus slimnīcā vai ieslodzījuma apstākļus cietumā nekā vietējiem iedzīvotājiem, apmaksāt personas rēķinus par viesnīcu, jurista pakalpojumiem, medicīnisko palīdzību vai segt jebkurus citus rēķinus, kārtot nepieciešamās formalitātes, kas saistītas ar tūrisma organizāciju, aviosabiedrību, banku vai citu iestāžu darbības jautājumiem vai sameklēt personai apmešanās vietu.

"Lai pierādītu, ka Latvijas sporta līdzjutēji ir labākie pasaulē, lūdzam ievērot un cienīt Korejas Republikas likumus un tradīcijas," aicina ministrijā.

Ziemas Olimpiskās spēles notiks no 9. līdz 25.janvārim.