RĪGA, Aug 02, BNS - Londonas olimpiskajās spēlēs ceturtdien grupu turnīru noslēgs astotdaļfinālā jau iekļuvušie pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

Viņi arī būs pirmie no Latvijas komandas, kas izies uz starta, lai plkst. 11 sāktu spēli pret holandiešiem Reinderu Numerdoru un Ričardu Šuilu. Abas komandas ir izcīnījušas uzvaras savās pirmajās divās spēlēs.

Pulksten 11.51 pēc Latvijas laika džudists Jevgēņijs Borodavko sāks cīņu turnīra 1/16 finālā svara kategorijā līdz 100 kg pret Entoniju Liu no Amerikas Samoa. Šajā cīņā par favorītu tiek uzskatīts Borodavko, kuram ceļā uz ceturtdaļfinālu nākamie pretinieki varētu būt Dimitrija Petersa no Vācijas un Ariela Zēvi no Izraēlas cīņas uzvarētājs.

Ja Borodavko izcīnīs divas uzvaras, tad būs garantējis ne vien vietu pusfinālā, bet arī iespēju cīnīties vismaz par bronzas medaļu.

Pulksten 12.30 pēc Latvijas laika pirmajā kvalifikācijas grupā ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē sacensības savās devītajās olimpiskajās spēlēs sāks vecmeistars Afanasijs Kuzmins. Uz vietu nākamajā kārtā pretendēs 18 šāvēji.

Ceturtdien olimpiskajās spēlēs tiks izcīnīti 18 medaļu komplekti: četri peldēšanā, trīs akadēmiskajā airēšanā, pa diviem riteņbraukšanā, airēšanas slalomā un džudo, pa vienam galda tenisā, vingrošanā, šaušanā, loka šaušanā un paukošanā.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Latviju olimpiskajās sacensībās pārstāv 45 sportisti 12 sporta veidos ‒ brīvajā cīņā, džudo, galda tenisā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, vieglatlētikā, vingrošanā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaistīsies 30 sporta disciplīnās. Lai gan Latvijas delegācijā ir 14 sportistes, sievietēm pirmais starts būs tikai piektdien, kad peldēšanā kvalifikācijā piedalīsies Gabriela Ņikitina.

BNS, (371) 67088625, [email protected]