Šī gada novembrī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) īstenotais Vislatvijas projekts skolēniem ''Sporto visa klase'' tiks atklāts jau desmito reizi. Noslēdzoties jaunās sezonas pieteikumu iesniegšanas posmam, uzsākti aktīvi gatavošanās darbi lielajam atklāšanas pasākumam, kas notiks 9.novembrī Arēnā Rīga.

''Sporto visa klase'' projekts ik gadu vieno desmitiem skolu un tūkstošiem dalībnieku no visas Latvijas, kura ietvaros skolēniem ar sportiskām aktivitātēm jānodarbojas katru dienu. 2023./ 2024.mācību gadā projektā piedalās 317 klases jeb 6400 otro līdz sesto klašu skolēni. Dalībai projektā šogad saņemti 94 jaunu klašu pieteikumi.

Atklāšanas pasākumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, kā arī satikt pazīstamus sportistus. Jau tradicionāli, katra mācību gada sākumā, projektā svinīgi tiek uzņemti jaunie dalībnieki, saņemot projekta piederības zīmi – karogu, un nodots oficiālais zvērests jeb solījums, kam jāseko ikdienā.

 

Uzziņai par programmu:

Programma “Sporto visa klase” radīta 2014. gadā ar mērķi 2. – 6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Tā ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus, kā arī stiprināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai. Programmas “Sporto visa klase” idejas autors ir Olimpiskais vicečempions airēšanā Žoržs Tikmers.

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: https://www.olimpiade.lv/svk/jaunumi.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK Zelta partneris - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia”, kā arī projekts partneri - sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland” un kafijas ražotājs SIA “Coffee address”.