Vairāk nekā 50% no valsts budžeta sportam jeb 17 452 124 eiro tiks atvēlēti sporta pedagogu darba samaksas finansēšanai profesionālās ievirzes sporta izglītības programmās.

Padome valsts sporta budžeta sadales procesā ir iesaistīta četru apakšprogrammu sadalē un lemj par naudas piešķiršanu sporta būvēm, sporta federācijām un sporta pasākumiem, augstas klases sasniegumu sportam, kā arī par dotāciju nacionālas nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā.

Attiecībā uz pārējām apakšprogrammām ir specifisks regulējums, kā tiek piešķirts finansējums. Piemēram, atsevišķi Ministru kabineta noteikumi nosaka finansējuma sadali komandu sporta spēļu federācijām, kam 2021.gada valsts sporta budžetā paredzēti 1,5 miljoni eiro.

Valsts pārvaldībā esošo nacionālo sporta bāzu uzturēšanai 2021.gadā atvēlēti 627 957 eiro, savukārt Olimpiskā centra "Rēzekne" būvniecības pabeigšanai - 956 058 eiro.

Lemjot par budžeta sadalījumu sporta federācijām un sporta pasākumiem, biedrībai "Latvijas Sporta federāciju padome" piešķirti 2 377 969 eiro, biedrībai "Latvijas Olimpiskā komiteja" (LOK) - 135 000 eiro, tai skaitā projektam "Sporto visa klase" un pasākuma "Trīs zvaigžņu balva" organizēšanai, bet Latvijas studentu izlases basketbolā dalībai 30. pasaules vasaras Universiādē - 15 680 eiro.

90 000 eiro ir piešķirti sporta nozares aktualitāšu un norišu atspoguļošanai, kā arī sporta aktivitāšu popularizēšanai sabiedrībā, vienlaikus atbalstot priekšlikumu izvērtēt pēdējos trīs gados informatīvās programmas ietvaros paveikto. Gala lēmumu par šo līdzekļu saņēmēju IZM pieņemšot pēc diskusijām, kurās kopīgi ar sporta nozares federācijām tiks izvērtēta žurnāla "Sports" drukātās versijas un digitālo platformu sasniegtā auditorija.

Atbalstot nacionālas nozīmes starptautiskus sporta pasākumus, 242 415 eiro tika sadalīti, atbalstot Latvijas Tenisa savienības organizēto "Billie Jean King Cup" jeb Federāciju kausu sievietēm, Eiropas čempionāta basketbolā vīriešiem un sievietēm kvalifikācijas spēles, kā arī FIA Eiropas čempionāta autokrosā posma un Pasaules kausa jātnieku sportā Centrāleiropas zonas posma organizēšanu.

LOK augstas klases sasniegumu sporta attīstībai piešķirti 6 444 610 eiro, kā prioritāti paredzot atbalstu gatavošanās programmai 2021.gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā un 2022.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Pekinā.

Sporta padome arī atbalstīja piedāvātās izmaiņas augstu sasniegumu sporta finansēšanas modelī, kas paredz gan "Vienas pieturas aģentūras" principa jeb viena līgums ar vienu sporta federāciju pieejas ieviešanu, gan Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Olimpiešu sociālā fonda daļas funkciju nodošanu LOK un olimpiskajām federācijām, vienlaikus stiprinot federāciju lomu un paaugstinot atbildību.

Tāpat paredzēts atbalsts Augstas klases sportistu sagatavošanas centru darbības nodrošināšanai četrās pašvaldības, šim mērķim piešķirot 210 000 eiro.

Izskatot jautājumu par Paralimpiskā sporta centra projekta īstenošanas gaitu, tika nolemts viedokļu apmaiņu par turpmākajiem soļiem projekta īstenošanā un tam paredzēto valsts atbalstu turpināt nākošajā Latvijas Nacionālā sporta padomes sēdē.