Jau kopš 2024. gada 10. janvāra 20 Olimpisko sporta federāciju pārstāvji piedalās bezmaksas mācību kursa "Efektīva projektu vadība – no teorijas līdz praksei" apmācībās, ko Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) izveidojusi sadarbībā ar RISEBA augstskolu. Mācību kursa mērķis ir sniegt federāciju pārstāvjiem kvalitatīvas zināšanas efektīvā projektu plānošanā, komunikācijā un problēmu risināšanā. Klātienes sesijas norisināsies līdz 7. februārim Rimi Olimpiskajā centrā, Grostonas ielā 6b, Rīgā.

Iepriekš minētie pārstāvji apgūst gan teorētiskas, gan praktiskas prasmes efektīvā projektu vadībā, apskatot sekojošas mācību kursa tēmas: projektu vadības pamati, vadības stratēģijas paradigmas maiņa, resursu pārvaldība, projekta izpildes kontrole, risku un komandas vadība.

Kursu ietvaros ir veiksmīgi aizvadītas pirmās divas klātienes sesijas. Pirmajā apskatot efektīvas projektu vadības tēmu, savukārt otrajā grupu darbos un praktiskajos uzdevumus analizējot kā projektu var palīdzēt stratēģisko mērķu sasniegšanā un kā tos strukturēt organizācijās.

Toms Markss par līdzšinējo pieredzi kursā: "Es domāju, ka šie kursi ikvienam federācijas pārstāvim ir ļoti būtiski un interesanti. Var iegūt tiešām noderīgu informāciju par to, kā strukturēt savu darbu, jo mūsu sporta nozarē projekti pēc būtības ir katras sacensības vai katrs izlašu darbs. Attiecīgi tā strukturizēšana, pareiza darbu saplānošana un deleģēšana, kā arī izpratne no kura gala sākt, tas, manuprāt, ir ļoti būtiski. Vismaz pirmās divas nodarbības to diezgan spilgti parāda un palīdz sagatavoties tam, lai savos ikdienas darbos varētu realizēt precīzu projektu vadību, netērēt lieki laiku un līdzekļus."

Mācību kursa “Efektīva projektu vadība – no teorijas līdz praksei” lektore Inese: "Kursanti ir ļoti pieredzējuši savā nozarē un, es teiktu, arī projektu vadībā, bet tas ir arī ārkārtīgi labs savienojums, lai mācītos tad, kad var šajās zināšanās ielikt to praktisko pieredzi. Man ir ļoti liels prieks par to, ka ir daudz jautājumi, ir komentāri, ir diskusijas un kopumā ir vēlme lietas darīt labāk un arī mainīt pie sevis sporta organizācijā."

Nākamā mācību kursa lekcija tiks aizvadīta 24. janvārī no pulksten 9:30-13:45, Rimi Olimpiskajā centrā, Grostonas ielā 6b, Rīgā. Turpmākajās nodarbībās uzmanība tiks vērsta uz katra vadības procesa labāku īstenošanu ar dažādām metodēm un paņēmieniem.

Dalība kursos ir bez maksas, ja dalībnieks piedalās visos Mācību kursa moduļos, kā arī godprātīgi, uzcītīgi un ar pienācīgu rūpību pilda visus Mācību kursa uzdevumus un iesaistās mācību procesos visās tā formās.