Latvijas Olimpiskā komiteja tika nodibināta 1922.gada 23.aprīlī Latvijas sporta organizāciju sanāksmē Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 65, kur tolaik atradās Rīgas Riteņbraucēju biedrība. Dibināšanas brīdī tika formulēts arī galvenais LOK uzdevums – pārraudzīt Latvijas sportistu gatavošanos Olimpiskajām spēlēm un deleģēt Latvijas komandu Olimpiskajās spēlēs.

“LOK dibināšana 1922.gadā Latvijas atlētiem atvēra Olimpisko spēļu durvis, ļaujot ar savu karogu startēt Olimpiskajās spēlēs,” uzsver LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. „LOK deviņdesmit pieci gadi ir pamats turpmākajam darbam un panākumiem Olimpiskajā kustībā, kas iespējams tikai kopīgi ejot līdzi laikam un attīstoties. Tas ir bijis un arī būs viens no LOK darbības stūrakmeņiem – Latvijas sporta sistēmas vienotības stiprināšana un attīstības veicināšana nākamajām paaudzēm, sportam un Latvijai.”

Svinīgajā jubilejas pasākumā šodien piedalījās virkne Latvijas Olimpiešu. LOK veidotās sporta vēstures grāmatas par Latvijas Olimpiešu gaitām un sasniegumiem Olimpiskajās arēnās dāvināja [olympian id="427" name="Ineta Radeviča"], [olympian id="571" name="Līna Mūze"], [olympian id="424" name="Sinta Sprudzāne"], [olympian id="501" name="Juris Šics"], [olympian id="500" name="Andris Šics"], [olympian id="582" name="Zigismunds Sirmais"], [olympian id="565" name="Gunta Baško-Melnbārde"] un LOK ģenerālsekretārs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"], savukārt “Olimpiskās enciklopēdijas” pirmos trīs sējumus angļu valodā un grāmatu “Latvijas Olimpiskā vēsture” dāvināja LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

Katrā no Olimpiskajām grāmatām – tās priekšlapā – tika ierakstīts dāvinātāja novēlējums. Grāmatas saņēma LNB direktors Andris Vilks, un pēc tam izdevumi piepulcējās vairākiem tūkstošiem citu Latvijas un ārvalstu iedzīvotāju un bibliotēkas viesu dāvinājumiem.

“Tautas grāmatu plauktam” tika uzdāvinātas grāmatas “Latvijas Olimpiskā vēsture”, “Latvieši Japānā”, “Latvieši Austrālijā”, “Latvieši Amerikā”, “Latvieši Grieķijā”, “Latvija Turīnā”, “Latvija Pekinā”, “Latvija Vankūverā”, “Latvija Londonā”, “Latvija Sočos” un “Latvija Rio”, kā arī “Olimpiskās enciklopēdijas” (“Olympic Encyclopedia”) pirmie trīs sējumi.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Swedbank”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.