LONDONA, Aug 01, BNS - Abiem Latvijas pludmales volejbola duetiem līdz šim tikai uzvaras nesušo Jātnieku gvardes parādes laukumu Londonā uzskata par olimpisko spēļu visizcilāko norises vietu, kas veiksmīgā izvietojuma un vēsturiski iespaidīgā fona dēļ iemantojusi īpašu atzinību.

Neoficiāli par Karalienes pludmali ("Queens's Beach") nodēvētā pagaidu būve izvietota Londonas vēsturisko objektu ielokā starp Svētā Džeimsa parku un Vaitholu.

"London Evening Standard" saviem lasītājiem pludmales volejbola arēnu iesaka kā pirmo olimpisko objektu, ko pie iespējas apmeklēt. No pagaidu konstrukcijām izveidotajās tribīnēs ar vietām 15 000 skatītāju dārgāk jāmaksā par sēdvietām zemākā līmenī, tomēr avīze rekomendē pie iespējas izvēlēties augstākas rindas, no kurām laukums tāpat ir labi pārskatāms, tajā pašā laikā redzeslokā iekļaujot ainaviski krāšņus skatus uz Bigbena torni un panorāmas ratu "Londonas acs". Vakara spēlēs vērojams saulriets, bet volejbola laukumu izgaismo prožektori.

Olimpiskais pludmales volejbols uz laiku ir aizņēmis vietu, ko britu karaspēks kopš 17.gadsimta tradicionāli izmanto ikgadējām parādēm, tostarp mūsdienās, lai godinātu karalienes dzimšanas dienu. Lai netraucētu parādei un karalienes Dimanta jubilejas svinībām, arēnu pirms olimpisko spēļu sākuma samontēja 36 dienās, lai gan parasti tik lielas konstrukcijas izveidošanai būtu vajadzīgi daudzi mēneši.

Smiltis spēles laukumam ieveda no Sarejas grāfistes, radot pludmali pilsētas vēsturiskajā centrā. Olimpisko spēļu noslēgumā arēnas konstrukcijas izjauks, bet smiltis Londonā izmantos vairāku citu pludmales volejbola laukumu izveidošanai. Olimpiskās pludmales volejbola sacensības ilgs līdz 9.augustam.

Pludmales volejbola sacensības jau apmeklēja gan Londonas mērs Boriss Džonsons, kurš iepriekš par sporta veidu izteicās visai skeptiski, gan karaliskās ģimenes locekļi. Iespējas iegādāties biļetes uz pludmales volejbolu ir visai ierobežotas, un tuvākās pieejamās cīņas ir vīriešu ceturtdaļfināli. Lētākās biļetes uz tiem var nopirkt par Londonai mērenu cenu – 45 mārciņām (40 latiem).

Jau ziņots, ka pirms pēdējām spēlēm grupās tiesības piedalīties izslēgšanas spēlēs jau nodrošinājuši abi Latvijas pludmales volejbola dueti – Mārtiņš/Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins. Vēlāk trešdien pēdējo spēli grupā aizvadīs Samoilovs/Sorokins, kuru pretinieki būs vieni no favorītiem amerikāņi Džeisons Gibs/Šons Rozentāls.

BNS, (371) 67088625, [email protected]