RĪGA, Aug 02, BNS – Latvijas olimpiskais veterāns Afanasijs Kuzmins ceturtdien Londonā, startējot savās devītajās olimpiskajās spēlēs, pēc kvalifikācijas sacensību pirmās dienas ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē ieņem 11. vietu, liecina rīkotāju informācija.

Kuzmins trijās šaušanas sērijās nopelnīja 289 punktus. Pirmā sērija viņam bija veiksmīgākā, tajā tika nopelnīti 98 punkti, kam sekoja sērijas ar 97 un 94 punktiem. Labāko rezultātu kvalifikācijas pirmajā dienā uzrādīja Aleksejs Kļimovs no Krievijas, kurš sašāva 294 punktus, bet viņam seko kubietis Leuris Pupo un ķīnietis Fens Dins ar 293 punktiem. Sacensībās startē 18 šāvēju.

Pirms četriem gadiem Pekinā Kuzmina sniegums pirmajā sacensību dienā bija krietni sliktāks, jo viņš toreiz trijās sērijās nopelnīja 277 punktus.

Piektdien šāvēji sacensību otrajā kvalifikācijas daļā veiks vēl trīs sērijas, pēc kurām summā kļūs zināmi seši finālisti. No labāko sešnieka pēc pirmās dienas Kuzmins atpaliek par četriem punktiem.

65 gadu vecais Kuzmins Londonā startē pēc Starptautiskās šaušanas federācijas (ISSF) īpaša ielūguma, piedaloties karjerā devītajās olimpiskajās spēlēs. Kuzmina pirmās olimpiskās spēles bija 1976. gadā Monreālā, un viņš ir piedalījies visās nākamajās spēlēs pēc tam, izņemot 1984. gadā Losandželosā, kuras PSRS boikotēja. 1988. gadā Seulā Kuzmins kļuva par olimpisko čempionu, bet 1992. gadā Barselonā, būdams jau Latvijas pārstāvis, izcīnīja sudrabu.

BNS, (371) 67088625, [email protected]