Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sāk sadarbību ar Procter&Gamble, aicinot ikvienu atbalstīt Latvijas sportistu dalību šī gada Olimpiskajās spēlēs Parīzē!

Visi nevar būt sportisti, bet ikviens var kļūt par ikdienas čempionu, atbalstot Latvijas Olimpiskās komandas gatavošanos un startu šīs vasaras Olimpiskajās spēlēs Parīzē! Šovasar, pārstāvot Latviju visaugstākā līmeņa sacensībās, sportistiem no Latvijas būs svarīgs ikviena līdzjutēja atbalsts, taču līdzjušanu var pārvērst arī praktiskā palīdzībā.

„Sports sevī iekļauj gan treniņus, gan atjaunošanās un miega laiku, gan rūpes par sevi – tas viss ir tādā vienā simbiozē, kas jāsalāgo, jāatrod balanss starp visu. Un ikdienas dzīvē jau ir tāpat kā sportā – tev ir jātrenējas ļoti daudz un smagi, bet ir arī jājūt robežas, jāsaprot, kur jāpiebremzē vai kur kaut kas jāpamaina. Kad tas izdodas, tās tad arī ir tās mazās uzvaras – jo labāk viss salāgots, jo vairāk uzvaru,” smaidot saka kampaņas “Ikdienas čempioni” vēstnese – vieglatlēte, sprintere Gunta Vaičule, atzīstot, ka tieši profesionālo gaitu salāgošana ar ģimenes dzīvi, ikdienas pienākumiem un pašai sevi, nereti ir visgrūtākais.

Gatavošanās laiks Olimpiskajām spēlēm gan ne ar ko īpaši neatšķiras no ikdienas sportista rutīnas, jo lielākais darbs jau izdarīts pirms tam. „Mēs tāpat gatavojamies no sacensībām uz sacensībām, arī treniņu plāns sevišķi neatšķiras,” atzīst sportiste un uzskaita pieturpunktus savā dienas režīmā: mošanās pirms plkst. 8, meitiņas modināšana un vešana uz bērnudārzu, tad brokastis un apmēram divu stundu garš treniņš. Tad pusdienas un mājas solis – veļas mazgāšana, kārtošana, uzkopšana utt., mazie darbi pie datora, mācības un sapulces, arī sarunas ar psihologu. Ja konkrētajā dienā ir divi treniņi, tad pēc tam vēl otrs, bet vakars atkal ir ģimenes laiks, ko pavadīt kopā ar tuvajiem.

Gunta arī uzsver, ka līdzjutējiem ir ļoti liela nozīme – viņu atbalstu jūt gan mājās, gan lielajās sacensībās. „Latvijā varbūt nav tiks liels fanu pūlis, bet Latvijā tas ir ļoti mīļi, kad atbrauc savējie, draugu bērni ar uzzīmētiem plakātiem, kad zinu, ka arī mana meita skatās, kā es sacenšos. Tas ir ļoti personīgs un mīļš kontakts ar atbalstītājiem. Savukārt lielajos stadionos ir tāda enerģija, kādu ir ļoti grūti kaut kur citur atrast un ko nevar izstāstīt,” norāda sportiste.

Lai atbalstītu gan Guntu Vaičuli, gan citus Latvijas sportistus, Procter&Gamble sadarbībā ar LOK īsteno īpašu kampaņu “Ikdienas čempioni”. Akcijā aicināts piedalīties ikviens no 21. maija līdz 15. jūlijam pērkot jebkuru Procter&Gamble produktu ikvienā Rimi veikalā visā Latvijā vai internetā e-rimi.lv. No katra nopirktā produkta 0,07 eiro tiks ziedoti Latvijas Olimpiskajai komitejai, kas par saņemtajiem līdzekļiem nodrošinās Latvijas Olimpiskajai komandai papildu ērtības Olimpiskajās spēlēs Parīzē – spēku atjaunošanai un māju sajūtas radīšanai, cīnoties par medaļām šīs vasaras Olimpiskajās spēlēs Parīzē.

Olimpiskās spēles Parīzē notiks no 2024. gada 26. jūlija līdz 11. augustam.