Polijas pilsētā Krakovā ar krāšņu noslēguma ceremoniju tika aizvadītas III Eiropas spēles. Latvijas komandu tajās pārstāvēja 56 sportisti 16 vasaras sporta veidos, vienlaikus šajā sporta forumā notika arī Eiropas čempionāts komandām vieglatlētikā, kurā startēja arī 46 mūsu vieglatlēti.

Latvijas komanda izcīnīja septiņas medaļas, ierindojoties 25.vietā nāciju vērtējumā pēc medaļu kopskaita, apsteidzot savas kaimiņvalstis Lietuvu (29.vieta) un Igauniju (31.vieta) 41 valstu skaitā. Eiropas spēļu zelta medaļas izcīnīja 3x3 basketbola vīriešu komanda  - Francis Gustavs Lācis, Zigmārs Raimo, Kristaps Gludītis un Kārlis Apsītis, 5000m skrējēja Agate Caune un šķēpmetēja Līna Mūze. Savukārt sudraba godalgas ieguva stenda šāvējs Dainis Upelnieks un sporta kāpējs Edvards Gruzītis, bet bronzas medaļas smaiļotājs Roberts Akmens (k1 200m) un taekvondiste Jolanta Tarvida (sv.kategorija līdz 62kg). Soli no goda pjedestāla, izcīnot 4.vietu – palika mūsu bmx frīstaila riteņbraucējs Ernests Zēbolds. Finālsacensībās nedaudz veiksmes un noturības pietrūka šāvējam Laurim Strautmanim (7.vieta) un smailīšu divniekam Aldim Artūram Vildem/Aleksejam Rumjancevam (7.vieta).

Kārlis Lejnieks, LOK ģenerālsekretārs: “Starti Eiropas spēlēs apliecina Latvijas komandas labo sagatavotību pirms nākamajām Olimpiskajām spēlēm Parīzē.  Eiropas spēļu ietvaros piecu sporta veidu atlētiem bija iespēja izcīnīt ceļazīmi uz 2024.gada Parīzes Olimpiskajām spēlēm, kaut arī mūsu sportistiem neizdevās aizsniegties līdz tām, tomēr tika gūti vērtīgi Olimpiskās kvalifikācijas ranga punkti un pieredze turpmākām cīņām. Sasniegtie rezultāti ir labs indikators arī LOK veiktajām pārmaiņām atlētu finansējuma sistēmā un  profesionālajam Latvijas Olimpiskās vienības sniegtajam profesionālajam atbalstam  pirmsolimpiskās sagatavošanās periodā”.

Anda Čakša, Izglītības un zinātnes ministre: “Eiropas trešajās sporta spēlēs, Latvijas sportistu sniegums ir izcils: septiņas medaļas, no kurām trīs  - zelta. Šādas uzvaras ceļ mūsu nacionālo un valstisko pašapziņu, un es varu tikai novēlēt arī turpmāk iepriecināt mūs ar uzvarām tik atšķirīgos sporta veidos.”

Par godu Latvijas atlētu startiem Eiropas trešajās spēlēs, Latvijas Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša  ir uzaicinājusi atlētus, trenerus un atbalsta personālu uz pieņemšanu šī gada 7.jūlijā pulksten 10:00, biznesa kompleksā VERDE, Rīgā, Roberts Hirša ielā 1.

Eiropas pirmās spēles 2015.gadā notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Latvijas delegācijas sastāvā bija iekļauti 65 sportisti un Latvija šajās spēlēs izcīnīja vienu zelta medaļu pludmales volejbolā un bronzas godalgu cīņas sportā. Par čempioniem kļuva Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet Anastasija Grigorjeva izcīnīja bronzu. Savukārt Eiropas otrajās spēlēs Minskā 2019.gadā Latviju pārstāvēja 52 sportisti 13 sporta veidu disciplīnās, un tika izcīnītas 7 medaļas (2 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas).

Eiropas spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kuras tiek organizētas reizi četros gados, un tajās piedalās sportisti no visa kontinenta.

Latvijas atlētu sasniegto rezultātu statistika

FOTO (atsauce uz foto autoru - obligāta!)
1) LOK/ Edijs Pālens/ LETA

2) LOK/ Romāns Kokšarovs