Abi Latvijas kārtslēcēji startēja katrs savā kvalifikācijas grupā. Pašlaik 25 gadus vecais [olympian id="636" name="Pujāts"] ar pirmo mēģinājumu pārvarēja 5,30 metrus, turklāt viņam tas izdevās arī ar 5,45 un 5,60 metru augstumā novietotajām latiņām, kas ļāva nodrošināt vietu finālā. Pēcāk nevienā no trim piegājieniem latvietis nepārlēca 5,70 metru augstumu.

Pujāts ar 5,60 metriem kvalifikācijā ieguva dalītu desmito vietu un iekļuva pirmdien gaidāmajā kārtslēkšanas finālā.

Tikmēr neveiksmīgāk klājās 30 gadus vecajam [olympian id="529" name="Ārentam"], kurš ar pirmo piegājienu pārlēca 5,30 metrus, kā arī 5,45 metrus. Tiesa, latvietis 5,60 metrus nepārlēca nevienā no trim piegājieniem, tāpēc Riodežaneiro olimpiskās spēles viņam ir noslēgušās ar ieņemtu dalītu 16.vietu.

Zīmīgi, ka kvalifikācijas normu (5,75 metri) nepārvarēja neviens kvalifikācijas dalībnieks.

Ārents Riodežaneiro Olimpisko spēļu normatīvu izpildīja jūnija sākumā Čehijas pilsētā Jablonecā, kad pieveica 5,70 metru augstumā novietotu latiņu un uzstādīja jaunu personisko rekordu. Viņam šīs bija Otrās olimpiskās spēles. Pirms četriem gadiem Londonā Ārents lēca 5,35 metru augstumā, ar šādu rezultātu finālam nekvalificējoties un ieņemot 22.pozīciju.

Tikmēr Pujāts Olimpisko spēļu normatīvu izpildīja februāra beigās, sacensībās ASV pārlecot 5,70 metru augstumu un par desmit centimetriem pārspējot personisko rekordu.