Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) notika Eiropas Jaunatnes olimpiādes dalībnieku un treneru sumināšanas pasākums. Jaunos sportistus sveica izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša un viņas padomnieks sporta jautājumos Ainars Bagatskis, kā arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

“Eiropas jauniešu sporta festivāls Mariborā ir patiesa Eiropas jaunatnes olimpiāde, tāpēc mēs lepojamies ar katru mūsu jauno atlētu, kas tajā pārstāvēja mūsu valsti. Jūs esiet mūsu valsts lepnums, piemērs visiem jauniešiem Latvijā, kā būt drosmīgiem un neatlaidīgiem ceļā uz augstākajām sporta virsotnēm. Bērnu un jauniešu sports ir mūsu sporta politikas prioritāte, jo šobrīd tikai aptuveni 25% jauniešiem Latvijā ir pietiekama fiziskā slodze,” uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls gan ziemā, gan vasarā pulcē jaunos atlētus vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Šīs vasaras olimpiādē Mariborā (Spānijā) Latviju pārstāvēja 48 jaunie sportisti.

“Īpaši vēlos izcelt arī pofesionālu treneru un vecāku neaizstājamo lomu, jo katram jaunietim un jaunietei blakus ir pedagogs un tuvākie cilvēki, kuri ir blakus un gudri vada ceļā uz augstiem sasniegumiem sportā. Valsts novērtē un saka paldies par jūsu darbu!” sacīja ministres padomnieks sporta jautājumos Ainars Bagatskis. 

Lai arī šoreiz nevienam no Latvijas sportistiem neizdevās iegūt kādu no godalgotajām vietām, vairākiem sportistiem izdevās pietuvoties uzvaras pjedestālam un labot personīgos rekordus. Augstākie sasniegumi ir tenisa dubultspēlē Odetai Panasai un Adelīnai Lačinovai - 4. vieta un 5.vieta tāllēkšanā - Aleksim Gailītim.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: “Eiropas Jaunatnes Olimpiāde jaunajiem sportistiem vienmēr ir  pirmā pieredze, kad kļūsti par pilntiesīgu Olimpiskās ģimenes dalībnieku, izprotot un pieredzot  šīs kustības un sacensību atmosfēru, respektējot tās vērtības un godīgas spēles principus. Ar gandarījumu un lepnumu varu teikt, ka Latvijas komanda Mariborā pilntiesīgi ir izmantojusi šo doto iespēju un un ceru, ka daudziem no jaunajiem atlētiem šis ir kļuvis par pirmo soli katra Olimpiskajā ceļā.”