97 kg brīvās cīņas sacensībās Imants Lagodskis pirmajā mača tikās ar deviņus gadus jaunāko Jeri Heino (Somija). Kā jau gaidāms, cīņas sākumā jauneklis bija entuziasma un spēka pilns, līdz ar to mūsu sportistam bija jābūt uzmanīgam. Pirmās minūtes izskaņā izdevās nedaudz apslāpēt pretinieka aktivitāti - 2:0 par labu latvietim. Nākamajā minūtē mūsējais nopelnīja vēl vienu punktu par izgrūšanu (3:0). Perioda galotnē soms bija tuvu divpunktīgā uzbrukuma īstenošanai, Lagodski izglāba pieredze. Otrā perioda sākumā pretinieks bija draudīgi aktīvs, strauji tuvojās brīdis, kad latvietis saņems brīdinājumu par pasivitāti, bet tad sanāca izgrūšana (4:0). Dažas sekundes pie beigām pie sava punktiņa tika arī soms, taču tas bija arī viss. Pēc uzvaras mūsu sportists izskatījās tik nokausēts, ka nevarēja tā īsti priecāties par panākumu.

Ceturtļdafinālā bija jācīnās ar vienu no galvenajiem favorītiem: pretī stājās dagestānis Abdusalams Gadisovs - 2014. gada pasaules čempions. Jau pēc 56 sekundēm Lagodskis saņēma brīdinājumu, bet nākamajā pusminūtē varenais pretinieks noformēja vajadzīgo pārsvaru priekšlaicīgai uzvarai (0:10). Turpinājumā bija jācer, ka Gadisovs iekļūs finālā, jo tādā gadījumā Lagodskis varētu cīnīties bronzas turnīrā. Dagestānis pusfinālā zaudēja mājiniekam, līdz ar to Lagodskim turnīrs beidzies. Iegūtā vieta būs zināma mazliet vēlāk, varētu būt apmēram 8. pozīcija, bet ne zemāka kā devītā.

69 kg boksa turnīra pirmajā mačā mūsu Mihails Pavlovs šodien zaudēja Spānijas pārstāvim Joubam Sisoko-Ndiajem un netika astotdaļfinālā. 81kg sacensībās Ņikita Versockispiekāpās ungāram Norbertam Harcsam un nekvalificējās astotdaļfinālam. Kā jau ziņots, vakar pirmajā cīņā zaudēja arī bokseris Artjoms Ramlavs (60 kg).

Latvijas labākā šāvēja Agate Rašmane sacensībās ar pistoli no 10 metriem bija trešā jaunākā. Dobelniece šorīt nopelnīja 365 (87+95+92+91) punktus un finišēja 31. pozīcijā (no 36), fināla astoņniekam vajadzēja par 20 punktiem vairāk. Eiropas spēļu atklāšanas karognesējs Lauris Strautmanis sacensībās ar pistoli no 10 metriem bija ceturtais jaunākais. Tukumnieks šodien nopelnīja 570 (97+90+95+94+97+97) punktus un finišēja 27. vietā (no 33), fināla astoņniekam vajadzēja par 9 punktiem vairāk. Eiropas spēļu šaušanas sacensībās ir ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs, jo iespējams pa tiešo kvalificēties Riodežaneiro Olimpiādei.