Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiskais festivāls 2023 (EYOF) norisināsies Itālijā, Friuli-Venēcijas-Džūlijas reģionā no 21. līdz 28. janvārim. Šajā jaunatnes sporta forumā Latviju pārstāvēs četrdesmit seši (46) jaunie sportistastoņos sporta veidos: frīstaila slēpošanā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kērlingā, daiļslidošanā, šorttrekā un hokejā.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers: ‘’ Jaunatnes Olimpiskais festivāls ir galvenais daudzu sporta veidu pasākums jaunajiem sportistiem, taču tas nav tikai sacenšanās un rezultāti.  Tā ir iespēja pārstāvēt savu valsti- Latviju,  iepazīties un sekot Olimpiskajām vērtībām– izcilību, draudzību un cieņu, sagatavojot jaunos atlētus par Olimpisma, sporta, veselīga un aktīva dzīvesveida vēstnešiem.

 Latvija vienmēr ir godam pārstāvēta Eiropas mērogā šajā sporta forumā, un šoreiz mūsu valsti pārstāvēs liela komanda 46 sportistu sastāvā, kura savu talantu demonstrēs astoņos sporta veidos.”

Olimpiskā festivāla atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu uzticēts ienest kērlinga spēlētājai Marijai Seļiverstovai  un šorttrekistam Linardam Reinim Laizānam. Marija 2022.gada pavasarī aizvadījusi veiksmīgu Latvijas čempionātu jauktajiem pāriem junioru konkurencē, kopā ar brāli Eduardu Seļiverstovu izcīnot 2.vietu. Savukārt Linards Reinis Laizāns šī gada sākumā aizvadījis veiksmīgas šorttreka sacensībās Budapeštā (ISU Junior Challange 2 – Pannonia Open), kurās komandu stafetēs 3000m distancē zēnu konkurencē ieguvis 2.vietu un  2000m distancē miksētajā konkurencē - 3.vietu.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir viens no nozīmīgākajiem jauno atlētu (vecumā no 14 līdz 18 gadiem) multi-sporta notikumiem Eiropā, kuras mērķis, līdztekus sacensību norisei dažādās disciplīnās, ir attīstīt jaunajos sportistos olimpisko garu, sniedzot pieredzi, motivējot un veicinot savstarpēju tīklošanos.

Latvijas delegācija uz Friuli-Venēciju Džūliju dosies šopiektdien, 2023.gada 20.janvārī.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta Institucionālie parteri: LR Izglītības un zinātnes ministrija un SOK Olimpiskā solidaritāte; Zelta partneri: mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un kompānija  “OTCF” (zīmols 4F ); Informatīvie partneri: AS “Radio SWH” un SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi”, Visual Media un mediju grupa TV3.

Latvijas komandas Friuli-Venēcija-Džūlija 2023 sastāvs