RĪGA, Aug 02, BNS – Jevgēņiju Borodavko ceturtdien Londonā olimpiskajās spēlēs uzvarējušais Vācijas džudists Dimitrijs Peterss vēlāk sacensībās svara kategorijā līdz 100 kilogramiem izcīnīja bronzas medaļu, informēja organizatori.

Pēc tam, kad Peterss uzveica Latvijas džudistu, viņš ceturtdaļfinālā pieveica Henku Grolu no Nīderlandes, bet pusfinālā atzina Krievijas pārstāvja Tagira Haibulajeva pārākumu. Savukārt gandarījuma cīņā par bronzas medaļu 28 gadus vecais Krievijā dzimušais Peterss pārspēja Ramzidinu Sajidovu no Uzbekistānas. Bronzu ieguva arī Henks Grols.

Par olimpisko čempionu kļuva Tagirs Haibulajevs no Krievijas, kuru drīz vien pēc panākuma gūšanas sveica Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kas klātienē vēroja ceturtdienas sacensību izšķirošās cīņas. Dagestānietis Haibulajevs finālā nepilnu triju minūšu laikā ar tīru uzvaru jeb "ippon" uzvarēja 2008. gada olimpisko spēļu čempionu Tuvšinbajaru Naidanu no Mongolijas.

Jau ziņots, ka Borodavko tika pie vienas uzvaras divās cīņās svara kategorijā līdz 100 kilogramiem un sacensības beidza pēc dalības astotdaļfinālā. Pirmajā kārtā Latvijas džudistam bija vajadzīgas tikai 44 sekundes, lai ar tīru uzvaru pārspētu Entoniju Liu no Amerikas Samoa. Astotdaļfinālā pret Petersu cīņa bija daudz sīvāka, un Borodavko pretinieks uzvaru atnesušo rezultatīvo darbību veica jau papildlaikā.

Sievietes ceturtdien sacentās svara kategorijā līdz 78 kilogramiem, kur par olimpisko čempioni kļuva amerikāniete Kaila Harisone. Sudraba medaļu negaidīti ieguva mājiniece Džemma Gibonsa, bet pie bronzas tika Maira Aguiara no Brazīlijas un Odrija Džimeu.

BNS, (371) 67088625, [email protected]