Šodien nāk klajā jauna Latvijas rotu zīmola "Baltu Rotu" kolekcija “Basketbols”, kuras iedvesma ir sporta leģenda Uļjana Semjonova. Tā ir tapusi sadarbībā ar Latvijas Olimpiešu sociālo fondu, lai atbalstītu cilvēkus, kas savu mūžu veltījuši sportam.

“Šī ideja tika lolota jau sen un apbrīnojamā kārtā sakrīt ar laiku, kad Latvijā visi ir uz patriotiska sporta svētku emociju viļņa. Tāpēc, jo īpaši svarīgi ir domāt par cilvēkiem, kuri vairs nav slavas zenītā. Atsaucoties uz bērnības atmiņām par Uļas sirsnību un gādību, ar kādu viņa rūpējās par sporta veterāniem, kuru vidū  bija arī mans vectēvs, bijušais basketbola treneris Maigonis Geistards, kopīgi ar kolēģiem nolēmām radīt rotu kolekciju jauniešiem “Basketbols”. Aicinot jauniešus sportot, tiekties pēc izcilības un neaizmirst mūsu pašu sporta leģendas, cienīt paaudžu mantojumu un cilvēciskās vērtības,” komentē SIA “Baltu Rotas” attīstības vadītāja Laura Geistarde-Šube.

Uļjana Semjonova, īstajā vārdā Iulijaka saukta arī par Uļu, šim sportam veltījusi savu dzīvi, sasniedzot izcilus rezultātus, kas ierakstīti pasaules sporta rekordu vēsturē. Viņa tiek uzskatīta par vienu no visu laiku izcilākajām basketbolistēm Latvijā un pasaulē, kura 20. gadsimta 60.–80. gados spēlēja leģendārajā komandā “Rīgas TTT”. Viņu kā pirmo eiropieti uzņēma basketbola izgudrotāja Džeimsa Neismita vārdā nosauktajā basketbola slavas zālē Springfīldā, ASV.

Pēc aktīvās karjeras Uļa vadīja Latvijas Olimpiešu sociālo fondu, kas gādā par sporta veterāniem, rūpējoties par to cienīgām vecumdienām.

“Basketbols” ir ziedojumu kolekcija, 15% no šīs kolekcijas uzņēmums ziedos Latvijas Olimpiešu sociālajam fondam. Šī ir jau ceturtā ziedojumu kolekcija “Baltu Rotu” plašajā klāstā, kas saistīta ar sociālo atbildību un atbalstu līdzcilvēkiem. Pērn uzņēmums radīja ziedojumu kolekciju “Saulespuķe”, kas sniedz atbalstu bēgļiem no Ukrainas, savukārt ziedojumi no kolekcijas “Lapas” un “Koki" palīdz mūsu pašu grūtībās nonākušiem jauniešiem no “Zvannieku mājas” un cilvēkiem ar invaliditāti biedrībā “Cerību spārni”.

IEGĀDĀTIES ROTAS

 Par Baltu Rotas

Mūsu darbu pamatā ir seno baltu tautu kultūra un iedvesma, ko sniedz ziemeļnieciskā daba. Šo unikālo vēstījumu mēs stāstām tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan radot pilnīgi mūsdienīga dizaina orģinālrotas no sudraba, bronzas un zelta. Mūsu rotas jau vairāk nekā 28 gadus top Latvijā, mazā ražotnē Siguldā. Kopumā esam radījuši vairāk nekā 20 kolekcijas un rotu modeļu skaits pārniedz 800. Gadu gaitā uzņēmuma “Baltu Rotas” veidotie darbi ir priecējuši ne tikai vietējos un ārzemju dizaina piekritējus, bet arī ir izstādīti starptautiska mēroga izstādēs. Tāpat mūsu rotas ir izvēlētas kā dāvanas augstām pašmāju un ārvalstu amatpersonām, piemēram, Dānijas karalienei Margrētei, Hilerijai Klintones kundzei un Norvēģijas karaliskajam pārim.

Papildu  informācija:

Laura Geistarde-Šube

SIA “Baltu Rotas" Attīstības vadītāja

mob. +371 26426698

e-pasts: [email protected]