Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde notiek katru otro gadu un šoreiz labākos jaunos ziemas sporta veidu pārstāvjus no visas Eiropas uzņems Bosnijas un Hercegovinas pilsēta Sarajeva un Austrumu Sarajeva. Latvija, šajā jauniešu ziemas sporta festivālā, būs pārstāvēta ar 19 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Latvijas jaunatnes Olimpiskā komanda “Sarajeva 2019” pirms došanās ceļā kopā sanāks 5.februārī, plkst.14:00 “Elektrum Olimpiskā centra” (Grostonas iela 6b, Rīga) 4.stāva konferenču zālē (ieeja no sānu ieejas).

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde līdzinās Olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota Olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī Olimpisko spēļu tradīcijas.

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas “Sarajeva 2019” sastāvā ir iekļauti 19 sportisti. Daiļslidošanā startēs divi sportisti, distanču slēpošana būs pārstāvēta ar sešiem slēpotājiem, biatlonā uz starta stāsies četri sportisti, kalnu slēpošanā meistarību pārbaudīs seši jaunie atlēti, bet šorttreka sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar vienu sportisti.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiks no 9. – 16.februārim Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Sarajevā un Austrumu Sarajevā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1500 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 50 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 19 jaunie sportisti, kas startēs 5 no 8 sacensību programmā paredzētajiem sporta veidiem.

Jaunumus un fotogrāfijas no 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes būs iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2019.net/en/.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Sarajevā un Austrumu Sarajevā:

1. BIATLONS

 

1.

2.

3.

4.

SPORTISTI

Renārs Birkentāls

Kirils Matjuhins

Sandra Buliņa

Sanita Buliņa

SPORTA SKOLA/KLUBS

Talsu Sporta skola

Daugavpils Sporta skola

Alūksnes BJSS

Alūksnes BJSS

 

1.

2.

TRENERIS/-E

Sergejs Sverčkovs

Aivars Bogdanovs

2. DISTANČU SLĒPOŠANA

 

5.

6.

7.

8.

9.

10.

SPORTISTI

Uvis Akmentiņš

Aleksandrs Artūrs Ļūļe

Niks Saulītis

Bruno Strupulis

Kristīne Brunere

Marta Klēra Priede

SPORTA SKOLA/KLUBS

Madonas BJSS

SS “Arkādija”

Madonas BJSS

SS “Arkādija”

Siguldas Sporta skola

Cēsu Sporta skola

 

3.

4.

5.

TRENERIS/-E

Dainis Vuškāns

Inese Šķēle

Guntars Namsons

3. KALNU SLĒPOŠANA

 

11.

12.

13.

14.

15.

16.

SPORTISTI

Mārcis Klāvs Beitāns

Lauris Opmanis

Laura Aleksandra Bišere

Betija Burkovska

Rēzija Krastiņa

Elīna Zalāne

SPORTA SKOLA/KLUBS

SK “Snowfeel”

SK “White Rush”

SK “Traverss-V”

SK “Virsotne”

Siguldas Sporta skola

SK “Virsotne”

 

6.

7.

8.

 TRENERIS/-E

Daniels Fogelis

Anna Bondare

Edvīns Krūms

4. ŠORTTREKS

 

17.

SPORTISTI

Anna Jansone

SPORTA SKOLA/KLUBS

Sporta skola “Spars”

 

9.

TRENERIS/-E

Sergejs Kugajevskis

5. DAIĻSLIDOŠANA

 

18.

19.

SPORTISTI

Kims Georgs Pavlovs

Anete Lāce

SPORTA SKOLA/KLUBS

Jelgavas ledus sporta skola

Slidošanas studija “Alma”

 

10.

11.

TRENERIS/-E

Alma Lāce

Romans Panteļejevs