Olimpisko spēļu debitants ar zirgu Valour distanci veica nesteidzīgi, rūpīgi gatavojoties katram nākamajam šķērslim, un finišēja bez soda punktiem, distanci veikdams 87,66 sekundēs.

Tobrīd sportists ieņēma astoto vietu, taču vēl bija jāstartē vairāk nekā pusei sportistu.

Četrus dalībniekus līdz kvalifikācijas sacensību beigām Neretnieks ieņēma 20.vietu un jau bija kvalificējies finālam.

Pēc visu sportistu startiem Latvijas sportists ierindojās 20.vietā.

Finālā iekļuva visi 25 sportisti, kuri distanci veica bez soda punktiem, kā arī četri sportisti ar vienu soda punktu un viens - ar diviem.

Ātrāko laiku no tiem, kuri spēja distanci beidza bez soda punktiem, ar zirgu "Explosion W" uzrādīja Lielbritānijas pārstāvis Bens Mārs.

Neretnieka mērķis bija kvalificēties finālam, kurā iekļuva 30 labākie no 73 sportistiem.