RĪGA, Aug 08, BNS – Latvijas sportists Edgars Eriņš trešdien olimpiskajās spēlēs Londonā desmitcīņas sacensībās pēc trešās disciplīnas – lodes grūšanas – ieņem 25. vietu.

Labākais mēģinājums Eriņam bija trešais, kurā viņš lodi grūda 13,45 metrus tālu, nopelnot 695 punktus. Eriņa sasniegtais rezultāts vairāk nekā par metru atpalika no personiskā rekorda (14,79) un krietni zaudēja arī šīs sezonas labākajam rezultātam (14,40). Disciplīnā viņš ieņēma 27. vietu, bet labākais ar 16,47 metriem bija Dmitrijs Karpovs no Kazahstānas.

Pēc trim disciplīnām Eriņš ar 2367 punktiem ieņem 25. vietu, bet līderis ar 2848 punktiem ir pasaules rekordists desmitcīņā Eštons Ītons no ASV.

Sacensības Latvijas sportists sāka ar 17. vietu 100 metru distancē. Savā skrējienā viņš finišēja otrais pēc 10,99 sekundēm, nopelnot 863 punktus. Eriņš tikai nedaudz atpalika no sava personiskā rekorda šajā distancē (10,81). Savukārt tāllēkšanā Latvijas sportista labākais rezultāts bija 6,98 metri, kas viņam deva 809 punktus. No personiskā rekorda (7,67) Eriņš šoreiz atpalika 69 centimetrus. Disciplīnā Eriņš ierindojās 22. vietā, bet summā ar 1672 punktiem bija 23. pozīcijā.

Pēc trim disciplīnām sacensības turpina 29 atlēti, jo no cīņas pēc 100 metriem izstājās 2004. gada Atēnu olimpisko spēļu čempions un bijušais pasaules rekordists Romans Šebrle no Čehijas, kurš guvis papēža traumu, bet pēc tāllēkšanas vairs nestartēja brits Daniels Eivde.

Sacensību turpinājumā trešdien Eriņam vieglatlētikas sacensību vakara programmā jāstartē arī augstlēkšanā un 400 metru skrējienā. Savukārt ceturtdien desmitcīņnieki sacentīsies 110 metru barjerskrējienā, diska mešanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā un 1500 metru skrējienā.

Trešdien vieglatlētikas sacensībās kārtslēkšanas kvalifikācijā 22. vietu ieguva Mareks Ārents, kurš pārlēca 5,35 metrus, bet vakarā šķēpmešanas finālā mēģinās tikt Vadims Vasiļevskis, Ainars Kovals un Zigismunds Sirmais. Savukārt Ineta Radeviča tāllēkšanā par medaļām cīnīsies finālsacensībās.