Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka svētdien Pekinas Olimpiskās spēles noslēdza ar 32.vietā vietu 30 kilometru distancē ar kopēju startu brīvajā stilā, kamēr Baiba Bendika finišēja par vienu pozīciju augstāk, bet par Olimpisko čempioni kļuva norvēģiete Terēze Juhauga.

Juhauga svinēja pārliecinošu uzvaru, finišējot stundā 24 minūtēs un 54 sekundēs. Viņa bija vadībā visu sacensību distanci un jau pēc 16,3 kilometriem bija iekrājusi 31,4 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju.

Pekinas Olimpiskajās spēlēs norvēģiete izcīnīja zeltu arī 10 kilometru distancē klasiskajā stilā un skiatlonā.

Otro vietu ieņēma amerikāniete Džesika Diginsa, kura norvēģietei piekāpās minūti un 43,3 sekundēs, bet labāko trijnieku noslēdza somiete Kertu Niskanena, zaudējot Juhaugai divas minūtes un 33,3 sekundes.

Tikmēr Bendikai bija piešķirts 60.numurs un viņa finišēja stundā 33 minūtēs un 37,8 sekundēs, finiša līniju šķērsojot astoņas minūtes un 43,8 sekundes vēlāk nekā uzvarētāja.

Eiduka, kura trasē devās ar 29.numuru, distanci veica stundā 33 minūtēs un 51,2 sekundēs, atpaliekot no Juhaugas astoņas minūtes un 57,2 sekundes. Eiduka līdz pat 22,5 kilometru atzīmei bija starp labākajām 18 slēpotājām, taču pēc tam strauji noslīdēja zemāk.

Sacensībām bija pieteiktas 65 slēpotājas, taču divas no viņām nestājās uz starta līnijas.

Pirms četriem gadiem Phjončhanā 30 kilometru distancē triumfēja norvēģiete Mārita Bjergena, tobrīd kļūstot par titulētāko ziemas olimpisko spēļu sportisti. Otro vietu ieņēma somiete Krista Permekoski, bet trešā bija Stīna Nilsone no Zviedrijas.

Iesākumā sacensību sākums bija paredzēts plkst.8.30, tomēr, ņemot vērā nelabvēlīgos laika apstākļus un spēcīgo vēju, organizatori tās pārcēla uz agrāku laiku.

Eiduka Pekinā secīgi ir finišējusi 32.vietā sprintā un 23.vietā desmit kilometros klasiskajā stilā.

Bendika Pekinā slēpošanā līdz šim startēja vien Latvijas kvarteta sastāvā, kurā piedalījās arī Eiduka, un ierindojās 17.vietā 4x5 kilometru stafetē.